Стосується ухилянтів: штрафи від ТЦК заберуть з рахунків примусово — пояснення Мін’юсту

Міністерство юстиції України пояснило механізм стягнення штрафів, накладених Територіальними центрами комплектування (ТЦК) за ухилення від військових обов’язків. Якщо військовозобов’язаний не сплатить штраф добровільно, він може зіткнутися з виконавчими провадженнями та примусовим стягненням коштів з його банківських рахунків.

Як зазначають у Мін’юсті, розмір штрафу коливається від 17 000 грн до 25 500 грн. Якщо порушник відмовиться добровільно сплатити накладену суму, постанова ТЦК про штраф передається до державної виконавчої служби (ДВС) для примусового стягнення. Виконання такого рішення здійснюється за місцем проживання, роботи або знаходження майна порушника.

Масове вручення повісток

За прогнозами уряду, до кінця 2024 року буде розіслано близько 900 тисяч повісток. За новими правилами, після того як повістку повернуть неврученою, ТЦК може автоматично накласти штраф за ухилення. Це означає, що багато з цих штрафів можуть бути винесені заочно, без прямого контакту з військовозобов’язаними.

Як стягуватимуть штрафи?

Штраф, який не сплачено добровільно, стає підставою для виконавчого провадження. Це провадження відкривається органами ДВС, що мають право накладати арешт на майно та рахунки порушників. Списання коштів з банківських рахунків відбувається автоматично після винесення відповідної постанови про арешт. Якщо ж у боржника немає достатніх коштів, стягнення може бути накладене на інше його майно.

Проте варто зазначити, що, згідно з чинним законодавством, якщо сума боргу не перевищує 160 тисяч грн (еквівалент 20 мінімальних зарплат), єдине житло боржника не підлягає арешту.

Примусовий арешт майна

Якщо сума штрафу та супутні витрати виконавчого провадження перевищують вказану межу, ДВС може накласти арешт на будь-яке інше майно боржника, окрім майна, яке заборонено законом до вилучення. Це стосується банківських рахунків, транспортних засобів, нерухомості та навіть електронних грошей.

У випадку, якщо боржник не сплатив штраф добровільно, йому загрожують не лише фінансові санкції, але й можливість втратити частину свого майна.

Романчук Микола

Recent Posts

Українцям в Польщі почнуть видавати “сірі паспорти”: що це взагалі таке

Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…

9 хв. ago

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…

17 хв. ago

В одній з областей України посилюють мобілізацію. Українці вже відреагували

На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…

24 хв. ago

“А звичайні діти – не люди?”: мешканці центра Києва обурилися через мовчання про ймовірний ракетний удар

На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…

33 хв. ago

У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для “стиснення” часу й простору

Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…

42 хв. ago

У Британії чоловік підпалив підприємство повʼязане з Україною на замовлення РФ

Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…

50 хв. ago