Позбавити громадянства тих, хто виїхав: що пропонують зробити із чоловіками

Українські чоловіки, які втекли за кордон чи уникають служби у Збройних Силах України, можуть стикнутися з новими, жорсткими санкціями. Командир 13-ї бригади Нацгвардії “Хартія”, полковник Ігор Оболєнський, запропонував позбавити таких чоловіків права голосу на виборах на п’ять років. Ця ідея пролунала в інтерв’ю для “Української правди” і вже стала темою гарячих обговорень.

Оболєнський зазначив, що негативно ставиться до можливості відкупитися від армії за гроші, як це пропонують деякі ініціативи. Він аргументує це тим, що люди, які вже служать, не мають можливості “відкупитися”, і це викликає певну несправедливість. “Ми можемо платити зі своїх зарплат, але чому ми повинні йти, а хтось – ні?” – задається питанням полковник.

Він також зазначив, що держава шукає способи збільшити фінансування армії, але особисто він не бачить нічого доброго в такому варіанті. Проте вважає, що у загальному контексті, це може бути доцільним, якщо це підвищить ефективність військових дій.

Однак основна теза Оболєнського стосується саме права голосу. Він пропонує позбавляти виборчих прав тих, хто відмовляється служити або залишає військову частину без дозволу. Це стосується і тих, хто обрав відкупитися від армії або ховається за кордоном, уникаючи мобілізації.

“Люди, які сидять у окопах і борються за цю державу – справжні патріоти. Вони не ховаються від відповідальності і не намагаються втекти. Але є ті, хто отримує повістку і намагається вирішити це питання грошима або втечею за кордон. Це несправедливо по відношенню до тих, хто захищає країну”, – наголошує Оболєнський.

Полковник також різко висловився про українців, які виїхали за кордон та не збираються повертатися, особливо про чоловіків, які отримують соціальні виплати в інших країнах. Він навіть зазначив, що не спілкується з такими друзями або знайомими, адже не може їм пробачити. На його думку, ці люди заслуговують позбавлення статусу громадян України.

Ця пропозиція вже викликала значний резонанс у суспільстві. З одного боку, є підтримка таких заходів як кроку до справедливості. З іншого боку, постає питання прав і свобод громадян, а також моральної відповідальності під час війни.

Додамо, що станом на початок навчального року близько 300 тисяч дітей виїхали з України. Цей показник наводить на роздуми про масштаби проблеми та про те, наскільки багато людей залишили країну в цей критичний момент.

Романчук Микола

Recent Posts

Деякі чоловіки втратять право на бронювання: нардеп розповів деталі

Українські чоловіки, які отримали роботу після 18 травня 2024 року, більше не зможуть претендувати на…

1 хв. ago

Близько чверті молочних продуктів в Україні – фальсифікат: що підробляють найбільше

В Україні сфальсифіковані понад 25% молочних продуктів, що надходять на ринок. Найчастіше підробляють масло, сири,…

8 хв. ago

За це Кім Чен Ин продав своїх солдатів Росії для війни проти України

Росія відчуває кадровий дефіцит у війні проти України та звернулась до КНДР за допомогою. У…

17 хв. ago

“Може накрити всю Україну”: що відомо про балістичну ракету, якою Росія вдарила по Дніпру

Російська армія завдала удару по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР). Повітряні сили не повідомили деталей про тип…

26 хв. ago

Погода в Україні різко зміниться: готуйтеся до снігу та морозів

Україну засипало снігом. Утім, вже від 25 листопада погода різко зміниться.  Минулий тиждень вже фактично всі українці…

34 хв. ago

Світло стане дешевшим для обраних: хто зможе заощадити та які умови діятимуть

Цього опалювального сезону тарифи на тепло для населення залишаться без змін завдяки мораторію, введеному через…

46 хв. ago