Позбавити громадянства тих, хто виїхав: що пропонують зробити із чоловіками

Українські чоловіки, які втекли за кордон чи уникають служби у Збройних Силах України, можуть стикнутися з новими, жорсткими санкціями. Командир 13-ї бригади Нацгвардії “Хартія”, полковник Ігор Оболєнський, запропонував позбавити таких чоловіків права голосу на виборах на п’ять років. Ця ідея пролунала в інтерв’ю для “Української правди” і вже стала темою гарячих обговорень.

Оболєнський зазначив, що негативно ставиться до можливості відкупитися від армії за гроші, як це пропонують деякі ініціативи. Він аргументує це тим, що люди, які вже служать, не мають можливості “відкупитися”, і це викликає певну несправедливість. “Ми можемо платити зі своїх зарплат, але чому ми повинні йти, а хтось – ні?” – задається питанням полковник.

Він також зазначив, що держава шукає способи збільшити фінансування армії, але особисто він не бачить нічого доброго в такому варіанті. Проте вважає, що у загальному контексті, це може бути доцільним, якщо це підвищить ефективність військових дій.

Однак основна теза Оболєнського стосується саме права голосу. Він пропонує позбавляти виборчих прав тих, хто відмовляється служити або залишає військову частину без дозволу. Це стосується і тих, хто обрав відкупитися від армії або ховається за кордоном, уникаючи мобілізації.

“Люди, які сидять у окопах і борються за цю державу – справжні патріоти. Вони не ховаються від відповідальності і не намагаються втекти. Але є ті, хто отримує повістку і намагається вирішити це питання грошима або втечею за кордон. Це несправедливо по відношенню до тих, хто захищає країну”, – наголошує Оболєнський.

Полковник також різко висловився про українців, які виїхали за кордон та не збираються повертатися, особливо про чоловіків, які отримують соціальні виплати в інших країнах. Він навіть зазначив, що не спілкується з такими друзями або знайомими, адже не може їм пробачити. На його думку, ці люди заслуговують позбавлення статусу громадян України.

Ця пропозиція вже викликала значний резонанс у суспільстві. З одного боку, є підтримка таких заходів як кроку до справедливості. З іншого боку, постає питання прав і свобод громадян, а також моральної відповідальності під час війни.

Додамо, що станом на початок навчального року близько 300 тисяч дітей виїхали з України. Цей показник наводить на роздуми про масштаби проблеми та про те, наскільки багато людей залишили країну в цей критичний момент.

Романчук Микола

Recent Posts

Як виглядатиме ядерний удар по Москві ракетою “Тризуб” (ВІДЕО)

Москву очікують катастрофічні наслідки у випадку застосування США своєї триступеневої міжконтинентальної балістичної ракети Trident II…

56 секунд ago

Кого із осіб з інвалідністю повторно перевірять у рамках реформи МСЕК

В Україні після низки корупційних скандалів у МСЕК (Медико-соціальних експертних комісіях) проведуть масштабну реформу. Проте ці зміни торкнуться…

4 хв. ago

Ангела Меркель розлютила Маска: мільярдер відповів у грубій формі

Ілон Маск не зупиняється від критики політиків і цього разу під прицілом американського мільярдера опинилась…

6 хв. ago

Проросійський кандидат лідирує на президентських виборах у Румунії

На президентських виборах у Румунії лідирує ультранаціоналістичний, проросійський кандидат Келін Георгеску. На другому місці – чинний прем'єр-міністр…

12 хв. ago

У столиці Литви вантажний літак впав на житловий будинок: є загиблий

У Вільнюсі на вулиці Жирню впав вантажний літак. Повідомляється, що в літаку було четверо людей: два…

15 хв. ago

На Волині сталася масова бійка зі стріляниною за участю патрульних

24 листопада в Ковелі Волинської області стався конфлікт між правоохоронцями і водієм, який порушив правила дорожнього руху. Про це повідомила патрульна поліція регіону.…

16 хв. ago