Нові штрафи за збирання грибів, ягід, горіхів та “підготовку” до зими: Рада ухвалила революційне рішення

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект № 9665, який посилює кримінальну та адміністративну відповідальність за незаконний обіг деревини.

Згідно із офіційною заявою парламенту, законопроект підтримали 242 депутати, повідомив член фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Законопроект суттєво посилює покарання за незаконне вирубування, пошкодження або знищення дерев та чагарників, які завдають істотної шкоди. Штрафи збільшено у п’ять разів і тепер становлять від 34 000 до 85 000 грн. Крім того, порушникам загрожує до трьох років обмеження чи позбавлення волі.

У разі повторного правопорушення або участі за попередньою змовою штрафи становитимуть від 85 000 до 170 000 грн. Суворіші покарання застосовуються до правопорушень на заповідних територіях, штрафи досягають 170 000 грн, а якщо дії призводять до тяжких наслідків, порушники можуть бути оштрафовані на суму від 255 000 до 425 000 грн.

Окреме становище стосується правопорушень, скоєних в умовах військового стану, та передбачає до 10 років позбавлення волі за незаконне вирубування лісу у такі періоди. Вперше закон також запроваджує штрафи за незаконну заготівлю тростини, порушникам загрожує штраф у розмірі від 34 000 до 85 000 грн.

Верховна Рада

Новий закон також змінює адміністративну відповідальність за пошкодження лісів чи молодих дерев. Наразі штрафи становлять від 3400 до 5500 грн для фізичних осіб та від 5100 до 10 200 грн для посадових осіб.

Крім того, встановлені штрафи за транспортування, зберігання або реалізацію деревини без документів, які б підтверджували її законне походження. Порушників буде оштрафовано на суму від 510 до 1020 грн, а посадові особи можуть зіткнутися зі штрафами до 5100 грн.

Законодавство також посилює покарання за несанкціоновану діяльність на землях лісового фонду, таку як випас худоби, сінокосіння, збирання фруктів, грибів, горіхів або ягід. Колишні штрафи у розмірі від 17 до 21 грн збільшені до 425–850 грн.

За словами авторів закону, ці зміни приводять екологічну політику України у відповідність до норм ЄС. У пояснювальній записці наголошується, що слабкі санкції та прогалини в чинних законах дозволили незаконній вирубці лісів залишитися одним із найпоширеніших екологічних правопорушень.

Романчук Микола

Recent Posts

Чоловік спробував зарядити телефон від “сонячного” капелюха EcoFlow: що вийшло (фото)

Оглядач техніки Джон Веласко протестував капелюх EcoFlow Power Hat, намагаючись зарядити від нього свій смартфон Samsung…

8 хв. ago

Чоловік, якого звільнили 15 років тому, домігся величезної компенсації за наднормову роботу

Федеральний суд Швейцарії зобов'язав роботодавця, який звільнив працівника 15 років тому, виплатити йому гроші за…

17 хв. ago

Люди висадяться на Місяць у Prada: модний дім презентував новий скафандр (фото)

Дизайн скафандра Axiom Extravehicular Mobility Unit (AxEMU) вперше представили на Міжнародному конгресі астронавтів у Мілані.…

25 хв. ago

Коли можна законно відмовитися від повістки: пояснення юристів

Під час загальної мобілізації військовозобов'язаним громадянам можуть вручати повістки будь-де та навіть поштою. Однак є ситуації, коли…

41 хв. ago

Мінсоцполітики анонсувало збільшення субсидій для українців: хто зможе отримати

Міністерство соціальної політики України ініціювало продовження додаткових субсидій для родин, які опалюють житло дровами чи…

50 хв. ago

Стреси, ціни і блекаути: українці розповіли, як змінилося їх меню за час війни (опитування)

Майже половина мешканців України (49% респондентів) підтвердила, що з початком повномасштабного вторгнення РФ у них…

58 хв. ago