Нові штрафи за збирання грибів, ягід, горіхів та “підготовку” до зими: Рада ухвалила революційне рішення

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект № 9665, який посилює кримінальну та адміністративну відповідальність за незаконний обіг деревини.

Згідно із офіційною заявою парламенту, законопроект підтримали 242 депутати, повідомив член фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Законопроект суттєво посилює покарання за незаконне вирубування, пошкодження або знищення дерев та чагарників, які завдають істотної шкоди. Штрафи збільшено у п’ять разів і тепер становлять від 34 000 до 85 000 грн. Крім того, порушникам загрожує до трьох років обмеження чи позбавлення волі.

У разі повторного правопорушення або участі за попередньою змовою штрафи становитимуть від 85 000 до 170 000 грн. Суворіші покарання застосовуються до правопорушень на заповідних територіях, штрафи досягають 170 000 грн, а якщо дії призводять до тяжких наслідків, порушники можуть бути оштрафовані на суму від 255 000 до 425 000 грн.

Окреме становище стосується правопорушень, скоєних в умовах військового стану, та передбачає до 10 років позбавлення волі за незаконне вирубування лісу у такі періоди. Вперше закон також запроваджує штрафи за незаконну заготівлю тростини, порушникам загрожує штраф у розмірі від 34 000 до 85 000 грн.

Верховна Рада

Новий закон також змінює адміністративну відповідальність за пошкодження лісів чи молодих дерев. Наразі штрафи становлять від 3400 до 5500 грн для фізичних осіб та від 5100 до 10 200 грн для посадових осіб.

Крім того, встановлені штрафи за транспортування, зберігання або реалізацію деревини без документів, які б підтверджували її законне походження. Порушників буде оштрафовано на суму від 510 до 1020 грн, а посадові особи можуть зіткнутися зі штрафами до 5100 грн.

Законодавство також посилює покарання за несанкціоновану діяльність на землях лісового фонду, таку як випас худоби, сінокосіння, збирання фруктів, грибів, горіхів або ягід. Колишні штрафи у розмірі від 17 до 21 грн збільшені до 425–850 грн.

За словами авторів закону, ці зміни приводять екологічну політику України у відповідність до норм ЄС. У пояснювальній записці наголошується, що слабкі санкції та прогалини в чинних законах дозволили незаконній вирубці лісів залишитися одним із найпоширеніших екологічних правопорушень.

Романчук Микола

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

42 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

44 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

54 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

59 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago