В Україні автоматизували процес вручення повісток. Про це в ефірі DOU Podcast 13 вересня розповів начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий.
Нині повістку виписують вручну, після цього роздруковують та направляють на підпис начальнику ТЦК, і лише потім доставляють військовозобов’язаному.
“Це — неефективний процес абсолютно. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб можна було генерувати її та підписувати електронним підписом начальника ТЦК через “Оберіг”, і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК”, — підкреслив Берестовий.
Після цього повістка направлятиметься на централізований друк, а звідти — на Укрпошту. Військові ж матимуть інформацію про те, де повістка знаходиться, чи була доставлена, скільки часу пішло на доставлення тощо.
“Тобто весь цей процес буде прозорим і це допоможе також мати релевантнішу інформацію ніж та, яка є зараз, військово-політичному керівництву”, — пояснив представник Міноборони.
Військовозобов’язані мають бути впевнені, що повістку дійсно виписали в ТЦК. Тому в застосунку “Резерв+” з’явиться нова функція. Відсканувавши QR на повістці, можна буде перевірити її законність.
“Це теж функціонал, який дозволить захистити тебе як військовозобов’язаного”, — зазначив Берестовий.
Однак керівник запевнив, що самі повістки у “Резерв+” не з’являться. Як мінімум у планах на розробку до середини весни такого нововведення немає.
“Але плануємо розробити функціонал, щоб все ж таки хоч трохи його автоматизувати, цивілізувати це вручення повістки за допомогою Укрпошти й певних автоматизованих процесів на бекенді”, — додав він.
Найближчим часом в Україні планують запуск автоматизованих відстрочок. З одного боку це буде зручно для військовозобов’язаних, з іншого — це дозволить не витрачати зайвий час працівників ТЦК.
“Якщо держава про тебе знає, що в тебе є певна група інвалідності й ти не придатний до служби апріорі, то навіщо тоді це перепідтверджувати, проходячи ВЛК? Тут потрібно і нормативно врегулювати (ми над цим працюємо), і технічно (теж вже знаємо, як це зробити, і в найближчі тижні ми до цього підійдемо)”, — навів приклад Берестовий.
Різні дослідження демонстрували безліч небезпечних нічних звичок - наприклад, келих вина перед сном, як заявляють учені, шкідливий…
Стародавній крокодил Гавіал відомий своєю довгою, худорлявою мордою, яка виглядає так, ніби його прищемили дверима. У дорослого…
У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки…
Жінка розглядає можливість розлучення з чоловіком через, здавалося б, "просту" звичку, з якою вона більше…
Лікарі військово-лікарських комісій (ВЛК) отримали вказівки визнавати всіх чоловіків придатними до військової служби. А непридатних називають "окремою…
Міністерство соціальної політики України розробило комплекс заходів для підтримки громадян у майбутній зимовий період. Ці…