Аби отримувати від держави виплати за простій, українські вчителі мають перебувати на території держави. Тих, хто виїхав, позбавлять фінансової допомоги. Зокрема, це стосується працівників навчальних закладів, що припинили діяльність через окупацію чи бойові дії.
Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів. Воно поширюється на педагогічних працівників освітніх закладів та інклюзивно-ресурсних центрів, де навчаються діти з особливими освітніми потребами.
Згідно з Кодексом законів про працю України (КЗпП) простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи. Причинами простою можуть бути:
Обставини, що призвели до простою, можуть мати непереборну силу. Це може бути війна, оголошений воєнний стан, стихійні лиха, техногенні катастрофи чи пандемії.
Українське законодавство не має конкретних вимог чи умов для запровадження простою в освітніх закладах в умовах воєнного стану. Але від початку повномасштабної російської агресії найпоширенішими причинами простою вчителів в Україні були:
Згідно з КЗпП, під час простою вчителі мають на виплати обсягом не менш як дві третини тарифної ставки від встановленого окладу. Крім того, зменшення навантаження на фонд оплати праці не може бути причиною простою, оскільки це не є організаційною чи технічною умовою роботи.
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…
Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…
В Україні триває війна і питання посилення мобілізації виникає повсякчас. По нестачу бійців говорять військові,…