Штраф за неоновлення даних: що робити із 16 липня тим, хто не встиг до ТЦК

Громадяни, які не оновили військово-облікові дані при мобілізації в Україні і не з’явились у територіальні центри комплектування (ТЦК), можуть скористатись застосунком “Резерв+”, щоб уникнути штрафу. При цьому їм не варто покладатись на поради “адвокатів з TikTok”, які зацікавлені у тому, щоб потім мати справи про оскарження штрафів. Про деталі посилення мобілізації та мінімальні дії, які повинні зробити українці, адвокат Ярослав Куц розповів в ефірі “Київ 24”.

Оновлення даних при мобілізації в Україні

Адвокат розповів українцям, як швидко оновити дані в умовах мобілізації в Україні, якщо до дедлайну (до 16 липня) немає можливості дістатись до ТЦК чи центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Щоб не отримати штраф за неоновлення даних, потрібно зробити наступні кроки:

  • встановити застосунок “Резерв+”, створений для посилення мобілізації в Україні;
  • пройти процедуру оновлення основних даних (вказати адресу, телефон, електронну пошту);
  • на кожному кроці оновлення варто робити скриншот або записувати свої дії з іншого телефону. При цьому повинно бути видно, коли саме робились ці маніпуляції;
  • потім ці скриншоти можна роздрукувати, сформувати PDF-файл і носити із собою.

“Таким чином ми можемо уникнути штрафу, тому що за сьогодні чи за завтра ті черги, які я бачу, наприклад, по місту Києву, вони об’єктивно жодним чином не зможуть розчинитися ні в повітрі, ні безпосередньо в ЦНАП”, — наголосив юрист.

Штрафи ТЦК

Куц нагадав, що у чоловіків призовного віку (від 18 до 60 років) та у жінок-військовозобов’язаних є час лише до 16 липня, щоб оновити дані при мобілізації в Україні. З його слів, на це виділили достатньо часу і довести, що людина “не встигла” з поважних причин може бути складно.

Які причини можна вказати ТЦК, щоб пояснити неоновлення даних:

  • перебування у лікарні;
  • смерть родича.

“Об’єктивно підтвердити, чому ви не змогли протягом 60 днів оновити дані дуже тяжко і не в багатьох буде підтвердження”, — наголосив адвокат.

На думку співрозмовника журналістів, не варто покладатись на поради людей, які у TikTok чи Instagram розповідають, що “щось там все не так і щось зміниться і ви потерпіть до 15 липня”. Після таких порад “горе-юристів” люди отримають штраф, а юристи — клієнтів, яким вони спробують допомогти оскаржити штрафи. Куц сумнівається, що з цих оскаржень щось вийде і тому радить не слухати поради у соцмережах, а самостійно читати закони.

“Вони ж підуть до цих горе-юристів і вони почнуть якусь процедуру оскарження цих адміністративних матеріалів. Що в них вийде, ми надалі побачимо”, — сказав Куц.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago