Мобілізація 25-річних: всім терміново з’явитись у ТЦК

16 липня закінчується термін, коли всі військовозобов’язані чоловіки та навіть жінки, зобов’язані оновити свої військово-облікові дані до ТЦК і СП, або ЦНАПу, або Резерв+. Тепер усім 25-річним необхідно з’явитись у ТЦК. Про це повідомляється у Телеграм-каналі.

Наразі мобілізації підлягають 25-річні чоловіки. Серед них багато тих, хто не служив в армії та не має військового квитка. Що вони повинні зробити.

Двадцять п’ять років – це граничний термін перебування на військовому обліку призовників. Люди, які досягли цього віку, повинні з’явитися до ТЦК, здати приписне посвідчення та отримати новий військово-обліковий документ.

Якщо ж приписне свідчення було втрачено з якихось причин, то це загрожує адміністративне покарання.

За втрату чи псування військово-облікового документа передбачено адміністративне стягнення. Але для цього треба довести, що це було навмисно чи з необережності. ТЦК та СП не займаються наступними розслідуваннями. До того ж 2022 року українці рятувалися від російської війни і виїжджали з тимчасово окупованих територій без документів.

У будь-якому випадку треба прийти до ТЦК і повідомити про втрату документа, там оформлять новий документ, і за це нічого не буде.

Нагадаємо, що після закінчення 60 днів, відведених на уточнення персональних даних, повістка може бути надіслана поштою.

День явки на виклик резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня з дня повістки. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК та СП у цьому випадку:

  • день отримання такого поштового відправлення особою, яка підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення або день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою проживання, яку ця особа повідомила при уточненні своїх облікових даних, або за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК та СП іншого адреси, за якою він фактично проживає.

Якщо громадянин порушує правила воєнного обліку, на нього накладають штраф. Якщо він не сплачує штраф протягом 15 днів, надсилається постанова про адміністративне стягнення до відділу державної виконавчої служби для виконання у примусовому порядку. Виконавча служба здійснює примусове стягнення у розмірі від суми штрафу. Також правопорушнику доведеться сплатити виконавчий збір.

Крім того, терцентр надсилає запит до поліції з проханням доставити того, хто ухиляється до ТЦК. Якщо від поліції надходить відповідь, що вони не можуть цього зробити, громадянину мають надіслати ще один документ – “вимогу”. Це вже не рекомендація, а зобов’язання прибути до ТЦК.

Ольга Степанова

Recent Posts

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

5 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

7 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

10 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

14 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago