Мобілізація 25-річних: всім терміново з’явитись у ТЦК

16 липня закінчується термін, коли всі військовозобов’язані чоловіки та навіть жінки, зобов’язані оновити свої військово-облікові дані до ТЦК і СП, або ЦНАПу, або Резерв+. Тепер усім 25-річним необхідно з’явитись у ТЦК. Про це повідомляється у Телеграм-каналі.

Наразі мобілізації підлягають 25-річні чоловіки. Серед них багато тих, хто не служив в армії та не має військового квитка. Що вони повинні зробити.

Двадцять п’ять років – це граничний термін перебування на військовому обліку призовників. Люди, які досягли цього віку, повинні з’явитися до ТЦК, здати приписне посвідчення та отримати новий військово-обліковий документ.

Якщо ж приписне свідчення було втрачено з якихось причин, то це загрожує адміністративне покарання.

За втрату чи псування військово-облікового документа передбачено адміністративне стягнення. Але для цього треба довести, що це було навмисно чи з необережності. ТЦК та СП не займаються наступними розслідуваннями. До того ж 2022 року українці рятувалися від російської війни і виїжджали з тимчасово окупованих територій без документів.

У будь-якому випадку треба прийти до ТЦК і повідомити про втрату документа, там оформлять новий документ, і за це нічого не буде.

Нагадаємо, що після закінчення 60 днів, відведених на уточнення персональних даних, повістка може бути надіслана поштою.

День явки на виклик резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня з дня повістки. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК та СП у цьому випадку:

  • день отримання такого поштового відправлення особою, яка підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення або день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою проживання, яку ця особа повідомила при уточненні своїх облікових даних, або за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК та СП іншого адреси, за якою він фактично проживає.

Якщо громадянин порушує правила воєнного обліку, на нього накладають штраф. Якщо він не сплачує штраф протягом 15 днів, надсилається постанова про адміністративне стягнення до відділу державної виконавчої служби для виконання у примусовому порядку. Виконавча служба здійснює примусове стягнення у розмірі від суми штрафу. Також правопорушнику доведеться сплатити виконавчий збір.

Крім того, терцентр надсилає запит до поліції з проханням доставити того, хто ухиляється до ТЦК. Якщо від поліції надходить відповідь, що вони не можуть цього зробити, громадянину мають надіслати ще один документ – “вимогу”. Це вже не рекомендація, а зобов’язання прибути до ТЦК.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

6 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

14 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

24 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

33 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

41 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

48 хв. ago