Нардепка Скороход показала скарги сімей військових, яких направляли в гарячі точки без екіпірування та інструктажу

Народна депутатка Анна Скороход показала звернення сімей військових, які зникли безвісти. Родичі бійців масово скаржаться, що їх направляли у найгарячіші точки без інструктажу, зв’язку, гарного екіпірування та навіть без індивідуальних жетонів. Сім’ї вимагають покарання для командирів, які допустили такі речі.

Про це Скороход заявила в етері однієї з програм. За її словами такі звернення – колективні, і надходять вони з різних бригад.

“Наших рідних відправляли у найнебезпечніші зони без чіткого інструктажу, без плану евакуації або підкріплення. Бійці опинялися на позиціях без зв’язку… Після бою ніхто не знав, хто куди пішов і кого шукати. Особливо боляче усвідомлювати, що значна частина зниклих – це новоприбулі воїни, які лише нещодавно пройшли базову підготовку, не мали бойового досвіду, були погано екіпіровані та не забезпечені навіть індивідуальними жетонами”, – зачитала Скороход одне з таких звернень.

Далі в ньому йдеться, що, згідно з актами службових розслідувань, які вдалося отримати окремим родинам, зафіксовані шокуючі випадки. Наприклад, на бойове завдання виходили лише двоє бійців. Один досвідчений, інший – щойно прибув до бригади. У зверненні наголошується, що “повернувся лише один, а ім’я другого навіть не згадується у звітах, це системна ситуація”.

“Відповідальність за життя людей несуть командири. Саме ті, хто віддає накази, мають відповідати за їхні наслідки… Якщо командири не фіксували склад бойових груп, не забезпечували зв’язок і контроль, не інформували вчасно про зникнення бійців – це не лише службова недбалість, це злочин! Ми вимагаємо, щоб кожен командир, у секторі якого зникли наші рідні, був публічно заслуханий на спеціальному засіданні, щоб кожен відповів за свої дії чи бездіяльність!”, – вимагають родичі зниклих бійців у своєму зверненні.

Скороход додала, що це звернення підписали 110 людей. І стосується воно однієї з бригад ДШВ.

“От невже ми на державному рівні не можемо забезпечити, що б з сім’ями хоча б нормально спілкувалися? Щоб вони отримували службові розслідування, щоб вони мали якусь інформацію. Це ж елементарні речі, які може забезпечити військова частина. А головне питання – щодо відсутності відповідальності командування за прийняті чи неприйняті рішення”, – підсумувала нардепка.

Романчук Микола

Recent Posts

Тарифи на світло у 2025 році: чи є підстави для чергового підвищення

Українці вже майже рік платять за електроенергію за тарифом 4,32 гривні за кВт. Чи є…

24 хв. ago

Податки з’їдають майже третину зарплати: скільки забирає держава у 2025 році

У 2025 році українці сплачують більше податків, ніж раніше. Основною зміною стало зростання військового збору…

27 хв. ago

ТЦК не зупинять ні вік, ні хвороби: чоловікам 50+ масово готують повістки – куди відправлять

Попри воєнний стан та загальну мобілізацію, військовозобов’язані чоловіки у віці 50+ мобілізуються за дещо відмінною…

46 хв. ago

Меланія Трамп врятувала чоловіка від дипломатичного скандалу на похороні Папи

Під час похорону Папи Франциска, що зібрав понад 250 тисяч людей на площі Святого Петра…

56 хв. ago

На освітян посилять тиск: школи чекають ретельні перевірки – реагуватимуть на кожну скаргу

Попри триваючий воєнний стан, українські школи знову опинилися під прицілом державного контролю. Кабінет Міністрів України…

59 хв. ago

Військовий Південної Кореї випадково відкрив вогонь у бік КНДР

Військовий Південної Кореї випадково відкрив вогонь із кулемета на демаркаційній лінії в бік Північної Кореї. Сеул поінформував…

1 годину ago