Останні зміни в законодавстві про мобілізацію призвели до важливих змін для осіб з III групою інвалідності. Згідно з новими правилами, такі особи можуть бути призвані на військову службу лише за власним бажанням і тільки за місцем їхнього проживання. Про це пише портал “Апостроф”.
У квітні Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію, що вносить деякі зміни в процедуру мобілізації. Відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, призову на військову службу не підлягають:
Таким чином, особи з інвалідністю можуть бути призвані на військову службу тільки за їхньою згодою і тільки за місцем їхнього проживання.
Адвокат Іван Ліберман наголошує, що III група інвалідності свідчить про легкі порушення здоров’я, які не виключають можливість військової служби. Він зазначив, що участь у бойових діях може мати різні форми. Це може бути доставка боєприпасів, будівництво укріплених позицій або приготування їжі тощо.
“Таким чином, служба в Збройних силах України може бути адаптована до індивідуальних можливостей”, — зазначив Ліберман.
Відповідно до закону, при отриманні повістки необхідно з’явитися в ТЦК у встановлений час і надати документи, що підтверджують інвалідність, розповів адвокат Роман Сімутін.
Особи з інвалідністю III групи будуть звільнені від військової служби, але ті, хто набув статусу інваліда після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторну ВЛК. Це стосується чоловіків віком від 25 до 55 років. Однак це правило не поширюється на:
Адвокат Роман Сімутін зазначив, що відсутній законодавчий засіб, який би примусив людину пройти медичне обстеження. Тому в разі відмови чоловіка можуть просто анулювати його статус інваліда.
“Мені невідомий законодавчий інструмент змусити людину примусово пройти медичний огляд. Фактично, залишається тільки один спосіб — застосувати презумпцію винуватості і визнати винним без вини. Тобто скасують інвалідність, якщо людина відмовиться пройти повторний огляд”, — вважає адвокат.
Симутін навів як приклад норму в адміністративному кодексі, коли водій відмовляється проходити перевірку на алкогольне сп’яніння. У такому разі поліцейському не потрібно примушувати водія до перевірки. У разі відмови просто складається протокол, виписується штраф і може бути забрано водійське посвідчення, так само, як під час водіння в нетверезому вигляді.
Нагадаємо, 13 квітня стало відомо, що через те, що президент України підписав закон про скасування статусу “обмежено придатний” до військової служби, вже в травні українців із цим статусом почнуть викликати в ТЦК. Їм потрібно буде повторно пройти військово-лікарську комісію.
Раніше, 12 квітня, у Верховній Раді України розповіли про те, в яких випадках можна проігнорувати повістку до ТЦК. За ухилення від виконання конституційного обов’язку із захисту держави суд може обмежити громадянина у праві керувати транспортом.
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…