Вкладатися у житло українці не поспішають, кажуть аналітики.
452 тис. договорів купівлі-продажу нерухомості провели нотаріуси торік. Це на 12% більше, ніж у 2023 році, проте все ще 28% менше, ніж до повномасштабного вторгнення. Про це йдеться в аналітиці від моніторингового сервісу Опендатабот.
60% усіх договорів укладено щодо земельних ділянок. Це у 1,5 раза більше, ніж паперів щодо квартир чи будинків: 273 тис. проти 178 тис. угод.
Купівля-продаж земельних ділянок за рік зросла на 18%: до 273 тисяч угод. Наразі таких угод укладається на 11% менше, ніж у 2021 році. До порівняння, вказують аналітики, тоді нотаріуси засвідчували 306 тис. подібних договорів.
«Втім вкладатися у житло українці не поспішають: за рік таких угод побільшало лише на 3%. Наразі показник купівлі-продажу квартир та будинків залишається в 1,8 рази нижчими, ніж до повномасштабного вторгнення», – йдеться у повідомленні.
Водночас українці стали частіше брати іпотеки — за рік таких угод побільшало на 14%. Це майже 13 тис. об’єктів. Переважно, відновлення попиту на квартиру під виплату відбулося за рахунок державної програми єОселя: 70% або 8,5 тисяч іпотек на житло торік оформили саме через «єОселю».
В Україні під час мобілізації повістки можуть надходити не лише особисто в руки, а й…
Як це вже зробили Citroën і Volkswagen, Toyota і Mercedes повинні будуть найближчим часом ідентифікувати й відкликати 20 моделей, випущених в період…
Є певні підстави вважати, що зараз ситуація по мирному врегулюванню в Україні дійсно виглядає як…
Принц Гаррі вперше відвідав Україну, де побував у львівській клініці Superhumans Center, яка спеціалізується на реабілітації…
Максимальна відстань від дому учня до ліцею не має перевищувати 30 кілометрів. У багатьох випадках…
Співробітники Державного департаменту США, зокрема працівники посольств у всьому світі, отримали вимогу повідомляти про будь-які випадки…