Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) затвердив загальні характеристики національного мультипредметного тесту у 2025 році. НМТ передбачатиме тестування з чотирьох предметів, три з яких – обов’язкові. Про це йдеться на сайті центру.
Цьогоріч усі майбутні вступники складатимуть іспит з української мови, математики та історії України. Також вони зможуть обрати четвертий предмет серед:
Формат іспиту не зміниться – випускники шкіл складатимуть два етапи НМТ в один день і використовуватимуть для цього комп’ютери. Майбутні абітурієнти матимуть 120 хвилин для виконання завдань з української мови та математики та ще стільки ж на тестування з історії України та обраного навчального предмета.
Цьогоріч більшість предметів НМТ міститиме 30 завдань. Водночас завдання з математики передбачатимуть 22 тестових завдання, а з фізики – 20. Найбільший обсяг завдань передбачили для іноземних мов – по 32.
Завдання з усіх предметів відповідатимуть змісту програм ЗНО. Завдання з історії України охоплюватимуть період від найдавніших часів до подій початку XXI століття.
Учасники тестування з української мови зможуть отримати максимум 45 балів за правильне виконання 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді та п’яти – на встановлення відповідності (від 0 до 4 балів).
Частина НМТ з математики передбачає максимум 32 бали: за 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді, трьох завдань на встановлення відповідності (від 0 до 3 балів), а також чотири питання з короткою відповіддю (0 або 2 бали).
Якщо майбутні вступники нададуть правильні відповіді на всі питання з історії України, то зможуть отримати 54 бали. Ця частина тестування передбачатиме:
Блок з української літератури міститиме 24 питання з вибором однієї правильної відповіді та п’ять – на встановлення відповідностей (отримати можна від 0 до 4 балів). За цей предмет майбутні вступники зможуть отримати 45 балів.
Тестування з усіх іноземних мов матиме однакову структуру. За 32 завдання можна отримати 32 бали. НМТ цього блоку складатиметься з 11 питань на встановлення відповідностей, п’яти – з вибором однієї правильної відповіді та ще 18 на заповнення пропусків у тексті.
З біології майбутні абітурієнти зможуть отримати максимум 46 балів за виконання 24 завдань за вибором однієї правильної відповіді, чотирьох – на встановлення відповідності (від 0 до 4 балів) та двох – з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (від 0 до 3 балів).
З фізики на НМТ буде 20 завдань, зокрема 12 з вибором однієї правильної відповіді, два – на встановлення відповідностей (від 0 до 3 балів) та шість з короткою відповіддю (0 або 2 бали). Загалом за всі правильні відповіді можна отримати 32 бали.
Частина з хімії включатиме 30 завдань із максимальною кількістю балів 40. Більшість тестів передбачатиме вибір однієї правильної відповіді (22), ще два завдання передбачатимуть встановлення відповідності (від 0 до 2 балів) та шість – з короткою відповіддю (0 або 2 бали).
Тестування з географії включатиме три типи завдань, загальна кількість яких становитиме 30. Зокрема, передбачено 20 питань із вибором правильної відповіді, чотири на встановлення відповідностей (0 або 2 бали) та шість з вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів. За частину НМТ з географії можна отримати максимум 46 балів.
Українцям розповіли, у якому транспорті пенсіонери можуть їздити безкоштовно. Як передає "Хвиля", про це йдеться у постанові Кабміну від…
В Україні податок на нерухомість сплачують власники квартири та будинку у тому випадку, якщо її площа перевищує…
ВПО, які отримують пенсії через Ощадбанк, зараз проходять періодичну ідентифікацію. Це стосується переселенців, зареєстрованих до…
Закон не передбачає примусово мобілізованого часу на залагодження особистих побутових питань. Про це заявила заступник…
В епоху розвитку штучного інтелекту бути обізнаним і вміти запам'ятовувати факти доволі важливо, але незабаром це буде…
Втрата паспорта за кордоном може стати серйозним випробуванням для українців, проте існує чіткий алгоритм дій…