Опалення дорожче попри мораторій — чому суми в платіжках стали більшими у 2024 році

З приходом зими українці все частіше звертають увагу на суми у платіжках за комунальні послуги, адже до більшості звичних нам витрат додались рахунки за опалення. Цього листопада витрати на тепло зросли, і головна причина такого підвищення — не тарифи.

Про те, чому українці більше платять за опалення у 2024 році, пояснили в Київській міській державній адміністрації.

Чи могли підвищити тариф на опалення у 2024 році

На сайті Верховної Ради зазначається, що з 19 серпня 2022 року набув чинності Закон № 2479-IX, який забороняє збільшувати тарифи на розподіл газу, теплопостачання (виробництво, транспортування та постачання) і гарячу воду. Заборона діє не лише під час воєнного стану, а й протягом шести місяців після його завершення.

Вартість природного газу для побутових споживачів, ОСББ та підприємств, які виробляють теплову енергію для населення і мають договір із ГК “Нафтогаз України”, також не змінювались. Ціна залишається на рівні, що діяла станом на 24 лютого 2022 року.

Чому витрати українців на опалення зросли

Рахунки за опалення у Києві цього листопада виявилися на 6,5% вищими порівняно з тим самим періодом минулого року. Основною причиною подорожчання стала нижча середньомісячна температура повітря, що суттєво вплинуло на обсяги спожитого тепла.

Середня температура в Києві у листопаді 2024 року склала лише 2,7°C, тоді як торік у цей же час вона була вищою — 4,1°C. Через це середня вартість опалення одного квадратного метра цього року досягла 24,35 грн, що на 6,5% перевищує торішній показник у 22,9 грн.

Важливо зазначити, що майже 90% багатоповерхівок у столиці обладнані будинковими лічильниками тепла. Через це мешканці сплачують виключно за фактично спожите тепло їхнім будинком.

Раніше ми писали, що українці, які не можуть повністю сплачувати за комунальні послуги, можуть отримати субсидію. Її розмір залежить від доходів родини, витрат на послуги та дати звернення.

Також ми розповідали, що з початком опалювального сезону витрати на газ суттєво зростають. Саме тому багатьох споживачів хвилює можливість підвищення цін на цей ресурс.

Романчук Микола

Recent Posts

У Швейцарії запустили найкрутішу у світі канатну дорогу

На шляху до вершини Шілтхорн у Швейцарії відкрили канатну дорогу з рекордним нахилом 160%. Про…

5 хв. ago

Українцям нададуть шанс отримувати “другу” пенсію: коли стартує програма Мінсоцполітики

У Кабміні готують великі зміни для пенсійної системи України. Відомо, що працюючим українцям відкриватимуть спеціальні…

9 хв. ago

Облавам та “бусикам” може прийти кінець: українцям анонсували новий підхід до мобілізації

Мобілізація в Україні може зазнати революційних змін. У листопаді командувач Сухопутних військ Олександр Сирський розпорядився…

17 хв. ago

Атаки Ізраїлю скоротили виробництво Іраном балістичних ракет, – WP

Після осінніх ударів ізраїльської армії по Ірану, оборонний комплекс країни може виробляти необхідний об'єм палива…

46 хв. ago

Що буде з населенням України після війни: демограф шокував прогнозом

В Україні стрімко погіршується демографічна ситуація. Про це навіть заговорили у парламенті, мовляв, рівень народжуваності в Україні…

50 хв. ago

Дрони атакували “жирні” цілі в Грозному: що відомо

Вдруге за тиждень дрони долетіли до Чечні. Вранці 15 грудня місцеві пабліки повідомили про атаку…

58 хв. ago