Національна програма «Тисяча Зеленського», яка спочатку була запущена як форма підтримки громадян України в умовах воєнного часу, продовжує охоплювати все більше людей. І українці вже отримали перші виплати та навіть встигли їх витратити.
Докладніше про те, що в мережі розповіли, куди українці витрачають “тисячу Зеленського”, інформує Стіна.
За словами голови Міністерства цифрової трансформації Михайла Федорова, наразі вже 1,8 мільйона дорослих громадян та 520 тисяч дітей отримали свої виплати.
Однак, незважаючи на шляхетну мету ініціативи, статистика використання цих коштів викликає питання про пріоритети та можливості українців у поточних умовах.
Програма, офіційно звана «Національний кешбек», надає громадянам України одноразову допомогу у розмірі 1000 гривень. Гроші нараховуються на спеціальну картку та можуть бути використані на розсуд одержувача, за винятком певних обмежень.
Виплати спрямовані на підтримку побутових та соціальних потреб та стимулювання економічної активності. Однак дані свідчать про те, що багато українців змушені спрямовувати ці кошти на базові потреби, такі як комунальні послуги та мобільний зв’язок.
Згідно з даними, наданими Михайлом Федоровим, розподіл витрат виглядає так:
Проте лише 4% одержувачів вирішують витратити ці кошти на донати для Збройних Сил України (ЗСУ). Такий показник демонструє, що, незважаючи на високий рівень підтримки армії в країні, багато громадян у поточній економічній ситуації змушені зосереджуватись на вирішенні особистих фінансових питань.
Низький відсоток коштів, які спрямовуються на підтримку ЗСУ, пояснюється кількома факторами. По-перше, пріоритетність використання грошей більшості громадян пов’язані з базовими потребами.
У разі, коли значна частина населення стикається з фінансовими труднощами, можливості жертвувати гроші на благодійність дуже обмежені.
По-друге, багато українців підтримують ЗСУ іншими способами: волонтерством, збиранням гуманітарної допомоги або роботою в організаціях, пов’язаних із обороною.
Крім того, варто зважати на те, що ініціативи зі збору коштів для армії вже давно стали масовим явищем в Україні. Люди жертвують суми, які можуть дозволити зі своїх доходів, а не з державних виплат.
Таким чином, гроші, отримані через «Національний кешбек», стають скоріше інструментом виживання, аніж додатковим джерелом для благодійності.
У Сполучених Штатах проти чат-бота CharacterAI подали судові позови, назвавши компанію Character Technologies причиною самогубства 14-річного підлітка.…
Уявіть ситуацію: хтось заради розваги телефонує до екстреної служби, повідомляючи про вигадану надзвичайну подію. Водночас…
В Україні знову прискорилась споживча інфляція. Які продукти дорожчають найбільш швидко, показують дані Державної служби статистики. Листопад…
Громадяни України з 1 грудня почали подаватись на виплату 1000 грн за програмою "Зимова підтримка".…
Якщо раніше в основному Москва говорила про те, що Захід і НАТО ведуть війну проти…
Володарка премії «Оскар» знялася в провокаційному фільмі «Погана дівчинка». В картині у Ніколь багато відвертих…