Національна поліція України спільно зі Службою безпеки провели масштабне розслідування, результатом якого стало викриття незаконних схем ухилення від мобілізації. Працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) та волонтери допомагали військовозобов’язаним чоловікам уникати призову, організовуючи їм фіктивні довідки та переправляючи за кордон. Операції із затримання відбулися у Хмельницькій, Черкаській, Сумській, Одеській та Донецькій областях.
На Хмельниччині, під контролем прокуратури, слідчі поліції разом із контррозвідкою СБУ затримали підполковника ТЦК, який вимагав 2 тисячі доларів у місцевого мешканця за визнання його непридатним до військової служби. Іронія ситуації полягає в тому, що цей чоловік і справді мав проблеми зі здоров’ям, але без хабара довідка, мабуть, була б недійсною. Підполковнику загрожує до 10 років ув’язнення за корупцію.
У Донецькій області теж викрили нечистого на руку працівника військкомату, який знімав чоловіків призовного віку з військового обліку, використовуючи фальшиві документи від військово-лікарської комісії. Ціна за «послугу» була скромнішою — 15 тисяч гривень. Його вже офіційно підозрюють у вимаганні неправомірної вигоди, і якщо провину буде доведено, йому загрожує до 8 років за ґратами.
На Одещині справа обернулася ще складніше: двоє чоловіків, один із яких займався антикорупційною діяльністю на державному підприємстві, за 17 тисяч доларів обіцяли військовозобов’язаному вивести його з обліку ТЦК. Серед затриманих — також «зв’язковий» у ТЦК, який мав організувати усі необхідні документи для виїзду клієнта за кордон. Їм загрожує до 8 років ув’язнення за зловживання службовими повноваженнями.
Ще одна подібна схема діяла на Черкащині. Тут місцевий житель пропонував «допомогу» за 5 тисяч доларів, запевняючи, що зможе вплинути на рішення військово-лікарської комісії. Правоохоронці затримали організатора після отримання половини суми. Він зараз під домашнім арештом, а слідчі вже оголосили підозру у зловживанні впливом.
У Сумській області корупційна схема набрала інших обертів. Тут місцеве подружжя видавало «волонтерські посвідчення» з відстрочкою від мобілізації на шість місяців за 8 тисяч доларів, додатково беручи 500 євро за відповідні документи. Вони залучили до справи кількох знайомих, які знаходили клієнтів. Тепер їм загрожує до 9 років позбавлення волі за незаконне переправлення осіб через кордон та службове підроблення.
Загалом, правоохоронці оголосили підозри вісьмом фігурантам справи у корупції та незаконному переправленні осіб через кордон. Наразі всі вони перебувають під слідством і чекають на рішення суду.
Біля Карибів утворився новий шторм, що загрожує Сполученим Штатам Америки. Тропічний шторм Сара у Карибському…
Ефективний тайм-менеджмент допомагає підвищити продуктивність та зберегти енергію, пише Експерт. Перший крок — визначити пріоритети.…
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну економіка Росії демонструвала зростання. Однак цей процес припиниться вже…
Подушка фінансової безпеки — це сума грошей для покриття непередбачуваних витрат або екстрених ситуацій. Наприклад,…
Раніше Кім Чен Ин контролював випробування безпілотників-самогубців на тлі швидкого розвитку військової співпраці з Росією.…
У 2024-2025 навчальних роках київським школам рекомендується працювати переважно у очному форматі. Так заявив Валентин Мондріївський, заступник…