Поліція викрила масштабні корупційні схеми у ТЦК: набивали кармани на мобілізації

Національна поліція України спільно зі Службою безпеки провели масштабне розслідування, результатом якого стало викриття незаконних схем ухилення від мобілізації. Працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) та волонтери допомагали військовозобов’язаним чоловікам уникати призову, організовуючи їм фіктивні довідки та переправляючи за кордон. Операції із затримання відбулися у Хмельницькій, Черкаській, Сумській, Одеській та Донецькій областях.

На Хмельниччині, під контролем прокуратури, слідчі поліції разом із контррозвідкою СБУ затримали підполковника ТЦК, який вимагав 2 тисячі доларів у місцевого мешканця за визнання його непридатним до військової служби. Іронія ситуації полягає в тому, що цей чоловік і справді мав проблеми зі здоров’ям, але без хабара довідка, мабуть, була б недійсною. Підполковнику загрожує до 10 років ув’язнення за корупцію.

У Донецькій області теж викрили нечистого на руку працівника військкомату, який знімав чоловіків призовного віку з військового обліку, використовуючи фальшиві документи від військово-лікарської комісії. Ціна за «послугу» була скромнішою — 15 тисяч гривень. Його вже офіційно підозрюють у вимаганні неправомірної вигоди, і якщо провину буде доведено, йому загрожує до 8 років за ґратами.

На Одещині справа обернулася ще складніше: двоє чоловіків, один із яких займався антикорупційною діяльністю на державному підприємстві, за 17 тисяч доларів обіцяли військовозобов’язаному вивести його з обліку ТЦК. Серед затриманих — також «зв’язковий» у ТЦК, який мав організувати усі необхідні документи для виїзду клієнта за кордон. Їм загрожує до 8 років ув’язнення за зловживання службовими повноваженнями.

Ще одна подібна схема діяла на Черкащині. Тут місцевий житель пропонував «допомогу» за 5 тисяч доларів, запевняючи, що зможе вплинути на рішення військово-лікарської комісії. Правоохоронці затримали організатора після отримання половини суми. Він зараз під домашнім арештом, а слідчі вже оголосили підозру у зловживанні впливом.

У Сумській області корупційна схема набрала інших обертів. Тут місцеве подружжя видавало «волонтерські посвідчення» з відстрочкою від мобілізації на шість місяців за 8 тисяч доларів, додатково беручи 500 євро за відповідні документи. Вони залучили до справи кількох знайомих, які знаходили клієнтів. Тепер їм загрожує до 9 років позбавлення волі за незаконне переправлення осіб через кордон та службове підроблення.

Загалом, правоохоронці оголосили підозри вісьмом фігурантам справи у корупції та незаконному переправленні осіб через кордон. Наразі всі вони перебувають під слідством і чекають на рішення суду.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Загадкова смерть російського кухаря: він критикував Путіна

Відомого російського шеф-кухаря, ресторатора й журналіста Олексія Зіміна, який відкрито виступав проти політики Кремля, знайшли…

1 хв. ago

Мобілізація 160 тисяч людей: скільки триватиме нова хвиля

Міністерство оборони України планує нову хвилю мобілізації, яка проходитиме з листопада до лютого. Про це…

4 хв. ago

Бідолашні діти: у школах нова реформа, вчитись буде непросто

Нові Рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти затвердило МОН. У чому відмінність підходу щодо оцінювання учнів…

5 хв. ago

У Росії готуються до відключення від світового Інтернету

У Росії проведуть навчання, під час яких будуть відпрацьовувати сценарій відключення деяких регіонів РФ від світового…

9 хв. ago

Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні

2024 року в моді - кольори, які максимально наближені до натурального, живого волосся. Найпопулярніші -…

10 хв. ago

За вислугу та інвалідність: в Україні зібралися скасувати низку пенсій

У працюючих прокурорів можуть забрати право на пенсію за вислугу років. Відповідний законопроект 12149-1 зареєстрував народний депутат,…

44 хв. ago