Людям може здаватися, що “справжнє життя” почнеться потім, коли вони досягнуть певних цілей: закінчать навчання, отримають бажану роботу, заощадять достатньо грошей. Так вони забувають про найцінніше – те, що відбувається тут і зараз. У такому разі йдеться про синдром “відкладеного життя”.
Про те, як перестати постійно відкладати своє життя на невизначене майбутнє, і натомість повноцінно насолоджуватися моментом, розповіла психологиня “СпівДія Хаб Кропивницький”, що діє за підтримки HIAS і JFNA, Наталія Резніченко.
“На жаль, це очікування нерідко не виправдовується, оскільки людина завжди знаходить нові причини, щоб відкласти свої плани. Як наслідок – вона проживає все життя, не відчуваючи справжньої радості та задоволення”, – говорить експертка.
Вона перерахувала негативні наслідки, до яких може призвести звичка постійно відкладати життя на потім. Основні серед них:
Крім того, синдром “відкладеного життя” часто пов’язаний з такими емоційними розладами як тривога, депресія та хронічний стрес.
То ж як навчитися жити тут і зараз? Дуже просто, якщо слідувати п’яти простим порадам від психологині, перерахованим нижче.
Практикуйте усвідомленість. Зосереджуйтеся на тому, що відбувається просто зараз, а не на тому, що може (або не може) статися в майбутньому.
Встановлюйте реалістичні цілі. Замість того, щоб відкладати все на майбутнє, розбийте свої великі цілі на досяжні кроки, які ви можете робити вже сьогодні. Не чекайте ідеальних умов, щоб почати діяти.
Цінуйте маленькі радощі. Іноді повсякденні задоволення, яких ми не помічаємо, можуть наповнити наші дні радістю. Наприклад, перший ковток кави вранці, тепла зустріч, прогулянка на свіжому повітрі.
Живіть у моменті. Повністю занурюйтеся у поточну діяльність, фокусуйтеся на ній.
Будьте вдячні. Практикуйте щоденну вдячність за те, що у вас є зараз. Можете для цього вести щоденник.
Задумайтесь: “А що я відкладаю на потім?”. Почати жити зараз – це як знайти нове дихання, відкрити себе з іншого боку і нарешті відчути справжній смак всього, що відбувається нині”, – підсумувала Резніченко.
Військовозобов'язані жінки в Україні - що потрібно знати?Жінки-медики та фармацевтки мають обов'язково стати на військовий…
Американці, зокрема деякі республіканці, дедалі більше втрачають віру в Дональда Трампа з низки ключових питань.…
Президент США Дональд Трамп перед бесідою з Володимиром Зеленським у Римі зробив попередження Еммануелю Макрону. Він…
З настанням теплих днів традиційні пікніки на природі з ароматним шашликом стають ще популярнішими. Проте…
Російський генерал-лейтенант Ярослав Москалик, якого підірвали в Балашисі, поміж іншого відповідав за регулярне планування, координацію…
В Україні на 4 тисячі гривень зросла зарплата для розрахунку пенсії. Про це повідомляє ПФУ. Пенсійний фонд України…