Рада готує українцям ще одне покарання: штрафуватимуть заочно – ви й не дізнаєтесь

Депутати хочуть дати можливість українцям, які досі жодного разу не були у ТЦК, сплатити 8500 грн штрафу за власною ініціативою через Резерв+. Відповідні ідеї містить законопроект №12093, інформує Стіна.

У законопроекті йдеться, що зміни спростять процедуру розгляду адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП та дадуть можливість громадянам, які не уточнили дані без поважних причин, сплатити 50% від мінімальної санкції статті (8500 грн.) шляхом самостійного ініціювання процесу розгляду накладення стягнення через електронний кабінет військовозобов’язаного, призовника, резервіста.

Оскільки уточнення персональних даних буде передумовою для економічного бронювання та використання інших важливих функцій Електронного кабінету, очікується, що такою можливістю скористається велика кількість військовозобов’язаних громадян.

Більше того, подання заяви та сплата штрафу через Резерв+ дозволить скористатися знижкою в 50% від розміру накладеного адміністративного стягнення.

Також пропонується запровадити низку норм, які посилять механізми притягнення до відповідальності за статтями 210 та 210-1 КУпАП.

Насамперед розширюється коло випадків, коли може накладатися заочний штраф без складання протоколу. Наприклад, повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення або відмову в отриманні є підставою для того, щоб не складати протокол. Тобто після повернення виклику ТЦК зможе одразу скласти постанову про штраф.

Також встановлюється, що доказами у справі будуть відомості та реєстрова інформація Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Раніше суди іноді вказували, що інформація з Реєстру “Оберіг” не може вважатися сама по собі доказом вчинення правопорушення. У разі ж ухвалення законопроекту існуватиме безпосередня норма, згідно з якою ТЦК зможе додати витяг з Реєстру, який доводитиме, що особа не оновила дані, не оновила їх у встановлені терміни або інформація про таку особу взагалі відсутня в “Оберіг”.

Крім того, справи за статтями 210 та 210-1 можуть також розглядатися за місцем знаходження на військовому обліку особи, яка вчинила таке адміністративне правопорушення або за місцем їх виявлення.

Також законопроект передбачає, що у разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення, така постанова підлягає примусовому виконанню. Тобто, постанова ТЦК направлятиметься виконавцю, який зможе одразу відкрити виконавче провадження, заарештувати рахунки того, хто ухиляється, та вчинити інші дії щодо забезпечення стягнення.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

“У мене мурашки”: блогери запитали у ChatGPT, як би він захопив світ

Штучний інтелект переживає справжній бум, викликаючи захват в одних і неабиякі побоювання в інших. Їхній стрімкий…

41 секунда ago

В Україні суттєво скоротилась кількість банків: чому закриваються

Зменшення кількості банків в Україні на 2/3, порівняно з 2013 роком, є результатом того, що з ринку…

4 хв. ago

Біля Мертвого моря знайдено 2200-річну піраміду, наповнену монетами та зброєю

Археологи виявили загадкову споруду у вигляді піраміди в Іудейській пустелі неподалік узбережжя Мертвого моря. Вона…

6 хв. ago

Навіть якщо летів 100: поліції заборонили штрафувати через погану погоду

Водіям масово виносять штрафи за перевищення швидкості, але частина з них — незаконні. Причина банальна…

11 хв. ago

Мобілізація в Україні: як отримати відстрочку після операції

Тимчасове звільнення в час, коли йде мобілізація в Україні, можуть отримати особи, які перенесли операцію та…

21 хв. ago

Скасувати штраф від ТЦК допоможе “Укрпошта”: які дані враховують

Наразі при розгляді справ про штрафи від ТЦК українські суди звертають увагу на дані трекера…

45 хв. ago