Повітряні тривоги – явище, з яким Україна живе вже понад 2,5 року. У деяких регіонах її оголошують по кілька разів на день. Факти ICTV розповіли, хто і як оголошує сигнали небезпеки в Україні.
Виявлення загрози є роботою радіолокаційних підрозділів Повітряних сил ЗСУ. Ці військові фіксують повітряні цілі у небі – при чому, як в Україні, так і за її межами. Допомагають їм в цьому спеціальні радари стеження. І коли на моніторах зʼявляється обʼєкт, який летить у бік нашої держави, оголошується команда “Повітря”.
Після цього військовий на чергуванні здійснює дзвінок по спецзвʼязку та передає відповідну команду. Далі місцева влада вмикає сирени. Зазначається, що тривогу вмикають за фактом пуску ракети, коли зрозумілий лише орієнтовний напрямок обʼєкту. За таким принципом оголошуються повітряні тривогу в різних регіонах України.
Видання також розповіло, які типи сигналів існують. Так, один довгий гудок тривалістю до 7 секунд – це попереджувальна сирена.
Якщо звук сирени триває одну хвилину та повторюється щонайменше тричі, а звук наростає і знижується – ви чуєте сигнал загальної тривоги. Необхідно прямувати до укриття.
Водночас довгий та безперервний сигнал сирен – це повітряна тривога, яка вже знайома українцям. Імовірно, до вашого регіону летить ракета.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…