Нові методи дозволять швидко розпізнати ухилянтів – мобілізація виходить на новий рівень

Скоро у Верховній Раді буде розглядатися законопроект № 11031, який передбачає запровадження відеоспостереження в громадських місцях. Система зможе ідентифікувати людей і громадський транспорт і передавати дані про них правоохоронним органам.

Як повідомляє “РБК Україна”, журналісти поцікавилися в адвокатів, чи зможуть за допомогою відеокамер ловити ухилянтів та як нововведення вплине на процес мобілізації.

Чи вплине відеоспостереження на процес мобілізації?

У разі ухвалення законопроєкту №11031 “Про єдину систему відеоспостереження за станом громадської безпеки” правоохоронні органи зможуть стежити за громадянами в громадських місцях за допомогою камер, які планують встановити по всій Україні.

Це має підвищити рівень безпеки та допомогти правоохоронним органам швидко знаходити злочинців. Втім багато українців вважає, що так влада хоче відловлювати ухилянтів та чоловіків, які самовільно покинули військову частину під час служби. Адже станом на 2024 рік, майже 100 тисяч чоловіків офіційно втекли з військових частин.

Громадяни України кожну інформацію ставлять під сумнів. Тому вони вважають, що відеомоніторинг хочуть зробити не для захисту населення, а для відлову ухилянтів та людей, які перебувають в розшуку. І це цілком можливо, адже людина, яка порушила правила військовий облік буде в розшуку, тому якщо він попаде в поле зоре системи відеоспостереження, то ця інформація автоматично буде передаватися поліції – каже адвокат Руслан Ткаченко.

Зазначається, що система відеомоніторингу буде мати штучний інтелект і зможе розпізнавати обличчя і знаходити інформацію про громадянина в державних реєстрах (фото ілюстративне: Freepik)

Як відеомоніторинг вплине на українців

При цьому адвокат Дмитро Франчук підкреслив, що багато країн світу вже мають досвід впровадження масштабних систем відеоспостереження. Однак ефективність і наслідки таких систем можуть істотно відрізнятися в залежності від конкретних умов. Найбільш відомі приклади використання таких систем у Китаї та Великобританії.

Франчук вважає, що якщо цей закон буде ухвалений, то він може мати наступні наслідки:

  • Підвищення рівня безпеки – можливе зменшення кількості злочинів та ефективніше їх розкриття.
  • Зменшення особистого простору та постійний відчуття спостереження ризик зловживань – можливе використання системи для політичних репресій.
  • Дискримінації та інших незаконних дій витрати на систему – потрібні значні фінансові ресурси для створення та утримання такої системи.

Хоч у законопроекті йдеться, що додаткових витрат із держбюджету для запровадження нововведень не передбачено, але адвокат ставить під сумнів дану інформацію.

Романчук Микола

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

5 години ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

5 години ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

5 години ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

5 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

5 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

5 години ago