Нові методи дозволять швидко розпізнати ухилянтів – мобілізація виходить на новий рівень

Скоро у Верховній Раді буде розглядатися законопроект № 11031, який передбачає запровадження відеоспостереження в громадських місцях. Система зможе ідентифікувати людей і громадський транспорт і передавати дані про них правоохоронним органам.

Як повідомляє “РБК Україна”, журналісти поцікавилися в адвокатів, чи зможуть за допомогою відеокамер ловити ухилянтів та як нововведення вплине на процес мобілізації.

Чи вплине відеоспостереження на процес мобілізації?

У разі ухвалення законопроєкту №11031 “Про єдину систему відеоспостереження за станом громадської безпеки” правоохоронні органи зможуть стежити за громадянами в громадських місцях за допомогою камер, які планують встановити по всій Україні.

Це має підвищити рівень безпеки та допомогти правоохоронним органам швидко знаходити злочинців. Втім багато українців вважає, що так влада хоче відловлювати ухилянтів та чоловіків, які самовільно покинули військову частину під час служби. Адже станом на 2024 рік, майже 100 тисяч чоловіків офіційно втекли з військових частин.

Громадяни України кожну інформацію ставлять під сумнів. Тому вони вважають, що відеомоніторинг хочуть зробити не для захисту населення, а для відлову ухилянтів та людей, які перебувають в розшуку. І це цілком можливо, адже людина, яка порушила правила військовий облік буде в розшуку, тому якщо він попаде в поле зоре системи відеоспостереження, то ця інформація автоматично буде передаватися поліції – каже адвокат Руслан Ткаченко.

Зазначається, що система відеомоніторингу буде мати штучний інтелект і зможе розпізнавати обличчя і знаходити інформацію про громадянина в державних реєстрах (фото ілюстративне: Freepik)

Як відеомоніторинг вплине на українців

При цьому адвокат Дмитро Франчук підкреслив, що багато країн світу вже мають досвід впровадження масштабних систем відеоспостереження. Однак ефективність і наслідки таких систем можуть істотно відрізнятися в залежності від конкретних умов. Найбільш відомі приклади використання таких систем у Китаї та Великобританії.

Франчук вважає, що якщо цей закон буде ухвалений, то він може мати наступні наслідки:

  • Підвищення рівня безпеки – можливе зменшення кількості злочинів та ефективніше їх розкриття.
  • Зменшення особистого простору та постійний відчуття спостереження ризик зловживань – можливе використання системи для політичних репресій.
  • Дискримінації та інших незаконних дій витрати на систему – потрібні значні фінансові ресурси для створення та утримання такої системи.

Хоч у законопроекті йдеться, що додаткових витрат із держбюджету для запровадження нововведень не передбачено, але адвокат ставить під сумнів дану інформацію.

Романчук Микола

Recent Posts

54 000 грн за чхання за кермом: водіям загрожують шалені штрафи через алергію

Навіть звичайне чхання за кермом може вилізти боком. У Великій Британії водіїв штрафують за те,…

10 хв. ago

Вчителям додали 300 грн до пенсії, але забрали пільги на 1,5 тис. грн: як так

Пенсійний фонд України знову "порадував" нововведеннями. У березні 2025 року деякі колишні сільські вчителі та…

17 хв. ago

Прожитковий мінімум перевищить зарплату: українцям готують нові соціальні стандарти

У Верховній Раді України розглядають законопроєкт щодо поетапного підвищення прожиткового мінімуму протягом 2025 року, тоді…

22 хв. ago

Вчені виявили несподіваний зв’язок між голодуванням та сексуальним потягом

Нові дослідження на мишах виявили несподіваний ефект періодичного голодування: старші самці, які тривалий час утримувались від їжі, дали…

24 хв. ago

“У мене мурашки”: блогери запитали у ChatGPT, як би він захопив світ

Штучний інтелект переживає справжній бум, викликаючи захват в одних і неабиякі побоювання в інших. Їхній стрімкий…

26 хв. ago

В Україні суттєво скоротилась кількість банків: чому закриваються

Зменшення кількості банків в Україні на 2/3, порівняно з 2013 роком, є результатом того, що з ринку…

29 хв. ago