Вартість кави 2024 року може підскочити до рекордного рівня через різке подорожчання кавових зерен у світі. Така негативна тенденція продиктована несприятливими погодними умовами в Бразилії, яка є ключовим виробником сировини для популярного ароматного напою.
Про це повідомляє Новини України з посиланням Bloomberg.
Останніми тижнями бразильські фермери зіткнулися із заморозками, які можуть негативно вплинути на врожай кавових зерен. У поєднанні з раніше спостережуваною сухою погодою, це створює несприятливі умови для зростання кави.
Прогнози вказують на можливе повернення негоди в ключові кавові регіони Бразилії, такі як Мінас-Жерайс і Сан-Паулу, що додатково ускладнює ситуацію.
Ці несприятливі умови вже призвели до різкого збільшення цін на ф’ючерси на арабіку, які підскочили на 7%, що є рекордним рівнем з 9 липня. Протягом року вартість сировини для кави зросла на 30%. За словами Тіаго Казаріні, президента компанії Cazarini Trading Co, навіть мінімальні заморозки виявилися достатніми для того, щоб викликати нові побоювання з приводу поставок кави.
«Найменші заморозки в деяких частинах Серрадо і Хай-Могіана вже викликають нові побоювання з приводу поставок. Ми опинилися в ситуації, коли не можемо собі дозволити жодних помилок», – зазначив Казаріні.
Ці події сигналізують про те, що найближчим часом споживачі можуть зіткнутися з рекордними цінами на каву, що додасть додатковий тягар до їхніх щоденних витрат.
В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…
Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…