Як українські біженці впливають на економіку ЄС?

Масштабна міграція українців до країн Європейського Союзу, викликана повномасштабним російським вторгненням, справила несподіваний позитивний вплив на економіку країн, що приймають.

Як пише латвійське видання lsm.lv, незважаючи на значні витрати на підтримку біженців, які за оцінками МВФ становили 30-37 млрд євро, українці суттєво стимулюють економічну активність у ЄС.

За даними Національного банку України, щомісяця українці витрачають за кордон до 2 мільярдів доларів. Ці кошти вливаються в економіку ЄС через різні канали: споживчі витрати, оренду житла, банківські операції та легальне працевлаштування із подальшою сплатою податків.

Сезонні роботи у Європі

Найбільший вплив відчувається у країнах, які прийняли найбільшу кількість українців. Польща та Німеччина лідирують за обсягом безготівкових платежів українських біженців. У Чехії, де працевлаштовано майже 90% працездатних українців, надходження до бюджету від їхньої діяльності вже перевищують витрати майже вдвічі.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оцінює додатковий внесок українських біженців у щорічне зростання ВВП Чехії, Польщі та Естонії на рівні 1,2%, а для Угорщини, Латвії, Словаччини, Литви та Румунії – близько 0,8%. Навіть у Великій Британії цей показник досягає 0,2%.

Тобто українські біженці не тільки не стали тягарем для економіки ЄС, а й активно сприяють її зростанню, компенсуючи негативні наслідки пандемії COVID-19 та інфляції.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

8 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

8 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

9 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

9 години ago