В Україні кожен споживач електроенергії має можливість встановити багатозонний лічильник, зв’язатися зі своїм постачальником електроенергії та перейти на новий тариф. Про це йдеться в матеріалі видання “OBOZ.UA”.
Наприклад, із двозонним лічильником у період із 23:00 до 7:00 можна оплачувати електроенергію за тарифом 2,16 грн за кВт-год, що вдвічі менше стандартного тарифу в 4,32 грн за кВт-год.
За інформацією, розміщеною на сайті одного з постачальників, денний тариф (з 7:00 до 23:00) залишиться незмінним. У нічний час (з 23:00 до 07:00) вартість електроенергії буде знижено на 50%.
“Якщо ж Ви вирішили розраховуватися за спожиту електричну енергію за тризонним тарифом, то під час пікового навантаження (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00). Ви платитимете за тарифом, який на 50 % більший за чинний. Час (з 23:00 до 07:00 год) — за тарифом, який на 60% менший за чинний”, — повідомляють в організації.
Підключення нічного тарифу здійснюється безкоштовно, але для цього українцям потрібно придбати двозонний лічильник, вартість якого варіюється від 1,6 до 2,4 тис. грн. Однак ця інвестиція швидко окупиться. Наприклад, якщо ви споживаєте 250 кВт-год на місяць і половину енергії використовуєте в нічний час, ваша економія становитиме близько 460 грн щомісяця. Таким чином, витрати на лічильник повернуться вже через п’ять місяців.
Як розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук, планів підвищувати тариф немає. Він прийнятий аж до кінця квітня 2025 року.
“Встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних і колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн кВт-год до 30 квітня 2025 року”, — сказала вона.
Нові автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…