В Україні місцева влада отримала право самостійно регулювати тарифи на водопостачання та водовідведення, ігноруючи центральні рішення НКРЕКУ.
Про це повідомив Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг, який висловився в ефірі Еспресо та в Telegram.
За словами експерта, багато міст та населених пунктів приймають рішення про підвищення тарифів на воду на місцевому рівні, не підкоряючись рекомендаціям національного регулятора. Це призводить до значних змін у цінах на воду по всій країні.
“Тарифи на воду в більшості випадків піднімають органи місцевого самоврядування. Централізованого рішення НКРЕКУ про підняття тарифів на водопостачання сьогодні немає. Тобто зараз є містечкові рішення щодо підняття тарифів на водопостачання. Оскільки у нас розділена система прийняття рішень водоканалів .Тільки міста, які мають населення понад 100 тис. громадян, що підпорядковуються рішенню НКРЕКУ, решта приймають рішення на місцевому рівні”, – каже Попенко.
Наприклад, на Хмельниччині місто Славута планує збільшити тариф на воду та водовідведення на 26,3%, що підніме його до 78,05 грн за кубометр.
У Коцюбинському, поряд із Києвом, ціна за кубометр води може зрости на 69,5%, досягнувши 60,8 грн.
В інших містах, таких як Покров у Дніпропетровській області, передбачається різке збільшення тарифу до 130,68 грн. за кубометр, що становить зростання на 255%.
“Також десь на такому рівні піднімуть тарифи місцевих водоканалів у Нікополі та Марганці. У Чернівцях з червня тариф на воду збільшили з 27,91 до 44,3 грн. за кубометр. Або на 58,7%”, – ділиться експерт.
Попенко також зазначив, що такі рішення місцевої влади викликають побоювання серед споживачів, особливо в умовах, коли тарифи в деяких українських містах перевищують ціни на водопостачання у більшості польських міст, де якість води із крана значно вища.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…