Виплати громадянам не можуть бути вищими за максимальну пенсію в Україні. Проте не всі пенсіонери можуть претендувати на отримання такої значної суми. Максимальний розмір пенсії не може перевищувати десять прожиткових мінімумів. Про це йдеться в законі України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
З 1 січня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, установлено на рівні 2 361 гривень, що відповідно збільшує максимальну пенсію з цієї дати до 23 610 гривень.
“Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів”, — ідеться в Законі України.
При цьому, максимальну пенсію отримують певні категорії українців: державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, народні депутати та науковці.
Пенсія держслужбовця розраховується як відсоток від його попередньої зарплати. Спочатку цей відсоток становив 90%, але пізніше був знижений до 60%. У майбутньому можливе подальше скорочення цього відсотка.
Пенсії звичайних громадян розраховують виходячи не тільки із зарплати, а й із накопиченого стажу роботи.
Щоб звичайний пенсіонер отримав пенсію в розмірі 60% від своєї зарплати, йому необхідно пропрацювати не менше 60 років. Крім того, він повинен мати високий рівень заробітної плати протягом своєї трудової кар’єри.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що ратифікує договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю,…
Для українок, які уважно стежать за своїм зовнішнім виглядом, є цікава інформація. Не секрет, що…
Обраний 47-й президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прагне надати та забезпечити мандат американському підприємцю Ілону…
Через значний дефіцит бюджету на 2025 рік Україна може зіткнутися з черговим підвищенням податків. Членкиня…
Стрес давно став невід'ємною частиною сучасного життя, часто викликаючи тривожність і погіршуючи психічне здоров'я. Однак…
З 2025 року українські університети почнуть впроваджувати базову військову підготовку для студентів третього курсу. Це…