Багатьом українцям не вистачає доходу, щоб своєчасно та повністю оплачувати комунальні послуги. Скупчення боргів, навіть під час війни, може призвести до великих неприємностей. Про це розповів адвокат Роман Сімутін у коментарі УНІАН.
Якщо споживач прострочив оплату за житлово-комунальні послуги, постачальник має право нараховувати пеню. Це передбачено 26 статтею закону “Про житлово-комунальні послуги”.
Розмір пені нараховується у розмірі, зазначеному у договорі про надання послуг. При цьому пеня не може становити понад 0,01% від суми боргу за день прострочення сплати. Також загальна сума нарахованої пені не може перевищувати 100% від розміру заборгованості домогосподарства.
Наприклад, якщо у побутового споживача утворилася заборгованість за централізоване опалення у розмірі 2000 гривень, йому можуть нарахувати ще 2000 гривень пені, тобто фактично подвоїти суму. При цьому 2000 гривень – максимальний розмір пені у цьому випадку.
Адвокат наголошує, що є випадки, коли пеню можуть не нараховувати:
У разі тривалого ігнорування платіжок та попереджень на споживача можуть подати до суду. Якщо суд задовольнить вимогу постачальника послуг, боржнику спочатку заблокують банківські рахунки. У разі, якщо коштів на повної сплати боргу не вистачить, можлива конфіскація автотранспорту чи іншого майна.
Кабмін за дорученням Президента ухвалив постанову про організацію центрів підготовки цтвільних громадян до протидії ворогові.…
В Україні можуть зрости ціни на хліб. Але різкого підвищення вартості хліба українцям не слід очікувати.…
У зв'язку з медовим місяцем з Вашингтоном Служба зовнішньої розвідки РФ (СЗР) змушена переорієнтувати національну…
В Україні влада готується посилити контроль за видачею лікарняних листів та пов'язаних з ними страхових…
Очільник Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп озвучує американцям те, що російський диктатор Володимир Путін хоче, аби вони…
Археологічні розкопки на стародавньому місці Мегіддо на півночі Ізраїлю привели до виявлення великої кількості єгипетської…