У Міносвіти анонсували реформу вищої освіти. Зокрема, вона передбачає скорочення кількості вищих навчальних закладів, приєднання малопотужних вишів до більш потужних, а також підсилення матеріальної бази укрупнених вишів. Крім того, кількість закладів вищої освіти в містах буде прив’язана до кількості населення міста.
Про це, зокрема, повідомив у своєму Facebook ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, пише портал Todya.
Відповідно до планів Міносвіти, в Україні зі 164 вишів має залишитись не більше 100. Про це йшлося на засіданні “Союзу ректорів вищих навчальних закладів України” за участю міністра освіти Оксена Лісового.
Так, за словами Співаковського, вже цьогоріч об’єднають заклади вищої освіти у Дніпрі, Миколаєві, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Львові, Житомирі, Луцьку, Кам’янці-Подільському, Рівному та Умані.
Зокрема, влада має намір ліквідувати виші, в яких навчається менше 5 тисяч студентів. Їх приєднуватимуть до більших закладів освіти. Принципи приєднанням будуть такі:
Для укрупнених вишів передбачені інвестиції. Так, за перші півроку після укрупнення вони мають отримати по 1,5 млн доларів інвестиційних коштів. Крім того, у містах планують сформувати укрупнені інноваційні центри, в які буде вкладено по 5 млн доларів інвестицій.
Так, заступник міністра освіти Михайло Вінницький запропонував градацію кількості вишів в залежності від кількості населення. Зокрема, у містах, в яких проживає від 100 до 350 тисяч населення, має бути не більше двох вишів. У більших містах може бути більше вишів різного профілю.
“У містах з кількістю жителів понад 350 тисяч може формуватися мережа вишів, яка передбачає заклади трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв’язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад, музичні) академії”, —запропонував чиновник.
У Міносвіти вважають, що в навчальних закладах вищої школи, крім містоутворюючих та спеціалізованих академій, має навчатись не менше за 5 тисяч студентів. В Україні є виші, в яких налічується й по 25 тисяч студентів, але є й чимало таких, де кількість студентів не досягає навіть 5 тисяч. У Міносвіти таке розпорошення коштів вважають неприпустимим. Середня чисельність студентів має бути не меншою за 10 тисяч.
“Наша мета — середня кількість студентів в одному виші України на рівні 10 тисяч. Зараз у закладах МОН середня кількість — 6 648. Є й такі, які мають понад 25 тисяч студентів, але середня цифра надто низька, що негативно впливає на можливості вибору дисциплін студентами і розпорошує цінний людський та матеріальний ресурс”, — уточнив Вінницький.
Балістична ракета "Орешник", якою Росія вдарила по Дніпру, може уразити будь-яку ціль на території Європи. До…
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять…
У Карпатах лютує зима. На високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов. Про це повідомляють гірські рятувальники Прикарпаття. За…
У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…
Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…