Співробітники ТЦК та СП не мають права забирати мобільні телефони у мобілізованих громадян.
Про це під час прес-конференції заявила заступник начальника ТЦК Києва майор Лариса Козак.
“Забирати кошти мобільного зв’язку територіальні центри комплектації права не мають. Але треба враховувати, що саме приміщення РТЦК – це режимний об’єкт. Там проводять роботи з документообігом певного грифу, там певні комп’ютерні бази з обмеженим доступом. Тому законною буде вимога співробітника ТЦК визначити місце спілкування військовозобов’язаного громадянина у приміщенні. Таке приміщення у кожному РТЦК має бути”, – зазначила Козак.
За її словами, навіть працівникам ТЦК заборонено використовувати мобільні телефони у деяких приміщеннях.
Також вона повідомила, що адміністративне затримання громадянина за порушення правил мобілізації не може перевищувати трьох годин. Але якщо людина “надає непокору щодо застосування фізичного впливу до військовослужбовців”, то термін затримання може тривати до трьох діб.
Крім того, Козак сказала, що бусифікацію законодавчо врегульовано: постановою Кабміну співробітникам поліції та військкомам під час оповіщення дозволено здійснювати розшук, затримання та доставку ухилянтів до ТЦК.
В Україні почалася справжня революція у сфері контролю за порушеннями правил дорожнього руху. Водії тепер…
У Франції на телебаченні розповіли історію однією француженки, яка стала жертвою шахраїв в мережі. Використавши…
З 1 січня 2025 року мінімальна заробітна плата в Польщі становить 4 666 злотих (понад…
The New York Times оприлюднила ексклюзивні подробиці того, як адміністрація Байдена запобігла потенційній авіакатастрофі, яку…
Комунальне підприємство "Дніпроводоканал" 20 грудня 2024 року підписало контракт на реконструкцію водогону в Дніпрі з…
Правоохоронці можуть затримувати громадянина, який чинить злісну непокору або працівникам поліції, або співробітникам ТЦК. Це…