Згідно з новим законом, родичі, які втратили близьких під час бойових дій з 2014 року, мають право на відстрочку від мобілізації. Мова йде про тих, чия родина постраждала під час виконання завдань національної безпеки, в антитерористичній операції (АТО), Операції об’єднаних сил (ООС) або під час повномасштабного вторгнення росії.
Це стосується родичів першого та другого кола — подружжя, батьків, дітей, братів і сестер. Така відстрочка від мобілізації дозволяє родинам уникнути додаткових труднощів, коли вони вже переживають важку втрату, повідомляє На Пенсії.
Закон, який був ухвалений Верховною Радою 20 листопада 2024 року, надає таким родичам право не бути мобілізованими, що дає їм можливість зосередитися на тому, щоб пережити горе втрати та зайнятися своїми справами.
Це важливе рішення, яке покликане зменшити додатковий стрес для тих, хто вже поніс значні втрати. Також, важливо зазначити, що військовозобов’язані, які мають статус «обмежено придатний», повинні пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року.
Це дозволить оновити їхній медичний статус. В залежності від результатів огляду, їм буде присвоєно один із трьох статусів: «придатний до військової служби», «придатний до служби у військових частинах забезпечення» або «непридатний».
Кількість штрафів від ТЦК в Україні зростає. Людей викликають, оформлюють адміністративні протоколи й часто штрафують. Однак,…
Народний депутат Ніна Южаніна зазначила, що майже половина працездатних українців, які виїхали за кордон, не…
Часто водії, самі того не усвідомлюючи, наближають момент візиту до СТО. Здається, що поїздка на…
В Україні ціни на газ можуть зрости через рекордно низький рівень запасів у підземних сховищах.…
Існує багато способів втратити дані – від масових витоків інформації великих компанії до витончених схем…
На тлі інтерв’ю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який повідомив, що Збройні сили мають мобілізувати щомісяця 30 тисяч…