Яку найдурнішу помилку робить Путін

Чому Росія вже рік намагається домовитися про будівництво військово-морської бази в Судані, бідній африканській країні, що розпадається, яка вже розпалася на дві частини і загрожує знову розвалитися, де до недавнього часу сотні трупів столичних протестувальників просто з простоти серця кидали в Ніл, а тепер вирує чергова і явно не остання громадянська війна?

Для того, щоб пробити дорогу в ще більшу “чорну діру”, і діру в прямому сенсі цього слова, нехай мене вибачить її посольство в Москві – Центральноафриканська Республіка.

Місце, де знаменитий африканський імператор Бокасса харчувався арманьяком з людським м’ясом, де його нащадки до сих пір їдять все змішане між собою, від людей до личинок – це, до речі, не відзначається заради приємного слова – де йде перманентна жорстока громадянська війна всіх проти всіх, в основному із застосуванням холодної зброї, так як кулі занадто дорогі. Місце, чверть експорту якого становили перепродажі вантажівок та техніки, яку їм відправляли міжнародні місії з гуманітарною метою.

Чому ми намагаємося увірватися в ЦАР і закріпитися в Судані? Ви не повірите – заради природних ресурсів. Росія, як вчили ще зі школи, найбагатша країна світу, яка в жадібній жадобі ресурсів намагається вичавити кілька мін з босих тубільців, як якийсь безземельний Тайвань або Японія. Замість проведення геологічної розвідки тієї ж Східної Сибіру. Е = ефективність!

Навіщо нам ці природні ресурси? Нам, багатонаціональним громадянам нашої країни, немає потреби, у нас є свої навалом, в майбутньому і в надрах, «незліченні полум’яні діаманти в глибинах кам’яних сараїв». Але для небагатьох зацікавлених і дуже привілейованих осіб, які звикли плутати власну шерсть з державною, ці ресурси досить корисні. Особливо, якщо витрати на освоєння території та прокладання комунікацій надходять на державний рахунок, а прибуток – на приватний рахунок.

Вони, ці люди, схоже, щиро вважають, що неосвоєний і незаселений характер найвіддаленіших куточків африканського континенту обумовлений дурістю євро-американських товстих пінгвінів-бюргерів, і досить ступити на щедру судансько-ЦАР землю на нозі гордого і відважного колонізатора, щоб її тут же поцілувало місцеве населення, залишивши на ній чобіт зі шкіри крокодила, інкрустований видобутими там алмазами.

Ці люди не знають, що території, які залишилися неокупованими, є неокупованими, тому що кілька хвиль колонізаторів тікали звідти з шаленою швидкістю, якщо, звичайно, горезвісні тубільці не встигли поїсти собі ноги.

Просто тому, що для того, щоб отримати горезвісні і дійсно чималі природні багатства, необхідно прокласти наземну інфраструктуру, автомагістралі, залізниці, побудувати електростанції і лінії електропередач, мости, аеродроми, підготувати сотні тисяч робітників, які будуть цим займатися, десятки тисяч лікарів і вчителів, які будуть їх навчати і лікувати, створювати поліцію, суди і армію. Тобто побудувати більш-менш ефективну державу, інакше ваші шахти і торгові пости будуть знесені черговим і неминучим бунтом або веселою загальною різаниною.

І підрахувавши, співвідносячи цілком реальні витрати і гранично теоретичні прибутки, колонізатори втекли, а заповзятливі тубільці залишилися в обіймах геологічних карт чекати наступних білих ідіотів, яким будуть лестити копальні царя Соломона, як прищавому підлітку, який прочитав Хаггарда.

У Африці можна заробити, але тільки в дуже обмеженій кількості пристойних і обжитих країн, які саме в силу своєї порядності вже давно заповнені гравцями. У непристойних країнах можна розтринькати тільки гроші, в кращому випадку приватні, в гіршому – державні, тобто наші.

Цю чашу по повній мірі випив Радянський Союз, який не вивіз з континенту нічого, крім трун, малярійних комарів, боргів, пізніше і корінних чеків і пари барж з бананами і сушеними мавпами. Причому їм вдалося нічого не заробити навіть в Алжирі, Лівії та Анголі, які багаті на мінеральні ресурси.

Тепер ми знову гордо, з вигуками і урочистим пуканням, знову торуємо дорогу на чорний континент, використовуючи ті ж граблі і з тим же, неминучим, результатом.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Чорнобильську пенсію отримають не всі: посилять перевірку виплат

Кабінет міністрів України посилив перевірку виплат "чорнобильських пенсій". Як передає "Хвиля", про це пише Судово-юридична газета. Кабмін врахував пропозицію щодо…

2 хв. ago

Авіакомпанії можуть закрити сотні рейсів по РФ

Російські авіакомпанії можуть закрити з 1 січня 2025 року сотні внутрішніх рейсів через відсутність субсидій…

11 хв. ago

Трагічний інцидент у Бразилії: чоловік у костюмі Джокера підірвав себе біля суду

13 листопада біля Верховного суду Бразилії стався дивний і водночас трагічний інцидент. Чоловік у костюмі…

27 хв. ago

Російський десант вибили з Куп’янська, окупант не закріпився, – МВА

Російський десант прорвався у Куп'янськ Харківської області. Окупантів вдалося знищити, ворог не закріпився. Про це…

31 хв. ago

Стало відомо, коли в Україні запрацює 5G

«Локальні тестові впровадження технології можуть з’явитися з другого півріччя 2025 року, а повноцінний запуск, ймовірно,…

33 хв. ago

Гарячий душ – лічить чи калічить: дерматологи дали відповідь

Багато хто з нас не уявляє життя без гарячого душу — адже що може бути…

47 хв. ago