Від 1700 до 3400 грн: для українок із дітьми запровадили серйозні штрафи через чоловіків

Відповідно до чинного законодавства, якщо один із батьків, найчастіше це мати, перешкоджає іншому батькові у вихованні та спілкуванні з дитиною, до неї можуть бути застосовані адміністративні заходи у вигляді штрафів та інших обмежень.

Докладніше про те, для українок із дітьми запровадили серйозні штрафи через чоловіків, розповідає юрист у мережі TikTok, інформує портал Стіна.

Ці штрафи є частиною державної політики, спрямованої на захист прав дітей на рівну участь обох батьків у їхньому житті, а також на забезпечення здорового та гармонійного середовища для їх виховання.

Розмір штрафу за створення перешкод для спілкування одного з батьків із дитиною становить 1700 гривень. У разі повторного порушення сума штрафу подвоюється і сягає вже 3400 гривень, що наголошує на прагненні держави посилити заходи для запобігання подібним ситуаціям.

Механізм штрафів дозволяє адміністративним органам оперативно реагувати на порушення, створюючи фінансову відповідальність для тих, хто свідомо обмежує права іншого з батьків на участь у житті дитини.

Крім фінансового покарання, порушник може зіткнутися з додатковими заходами, які тимчасово обмежують її особисті права та свободи.

Зокрема, матері, на яку було накладено штраф за перешкоджання у спілкуванні другого з дитиною, може бути заборонено виїзд за межі України. Це обмеження спрямоване на те, щоб запобігти можливим спробам ухилитися від виконання умов постанови та гарантувати, що ця ситуація буде вирішена всередині країни, без ускладнень, пов’язаних з можливим виїздом за кордон.

Подібне обмеження покликане прискорити процес вирішення конфлікту та покращити умови для відновлення батьківських прав другого з батьків.

Також тимчасові обмеження стосуються управління транспортними засобами. У разі багаторазового повторення порушень чи відсутності виправлень у поведінці порушниці їй може бути заборонено керувати автомобілем чи іншим транспортним засобом.

Ця заборона зберігається до моменту виправлення ситуації та поновлення прав іншого з батьків на повноцінну участь у житті дитини.

Подібні обмеження можуть здатися жорсткими, однак вони спрямовані на забезпечення права дитини на спілкування з обома батьками, що є однією з ключових цілей державної політики.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Нові закони про мобілізацію: кого звільнять зі служби, а хто отримає відстрочку

Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…

3 години ago

Джекпот обернувся катастрофою: як виграш у лотерею зруйнував життя молодої родини

Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…

4 години ago

Бен Годжес назвав три причини, чому Україні потрібно повернути Крим

Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…

4 години ago

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…

4 години ago

Величезна бутафорія: що хотів показати Путін, запустивши нову ракету по Дніпру

Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…

4 години ago

Західна ППО протримається 2-3 місяці: Залужний оцінив готовність Європи до війни

Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…

4 години ago