Замість премії судді отримуватимуть щомісячні надбавки у розмірі 10,5 тис грн після ухвалення відповідного закону. Цю зміну викладено в остаточному проекті Державного бюджету на 2025 рік, як повідомляє Судово-юридична газета.
Спочатку Мінфін пропонував 40% надбавку до посадових окладів суддів протягом 2025 року. Це було покликане вирішити проблему нібито щодо низьких офіційних окладів суддів першої інстанції, які ґрунтуються на замороженому з 2021 року прожитковому мінімумі (2102 грн).
В результаті офіційна зарплата судді першої інстанції становить близько 63 тис грн, що нижче, ніж у деяких інших держслужбовців.
Але надбавки, що пропонуються, можуть ускладнити розрахунок «спеціальної пенсії» для суддів, що спричинить стурбованість у судової системи. Надбавки вплинули б на щомісячні довічні пенсії суддів, що суперечить чинному законодавству.
Щоб уникнути цих ускладнень, уряд запропонував альтернативу: щомісячну доплату суддям у розмірі 10,5 тис грн, що еквівалентно п’яти прожитковим мінімумам для працездатних осіб. Ця доплата не включатиметься до посадового окладу суддів і не вплине на перерахунок їхніх пенсій.
Мінфін пояснив, що ця доплата є тимчасовим заходом, спрямованим на покращення матеріального становища суддів без впливу на пенсійні накопичення. Ці доплати будуть запроваджені лише після схвалення ВР змін до Закону «Про судоустрій та статус суддів». Очікується, що зміни до бюджету та законодавства набудуть чинності не раніше ніж 1 січня 2025 року.
Остаточний проект Державного бюджету на 2025 рік також включає суттєве збільшення фінансування судової системи, на що виділено додатково 1,5 млрд грн порівняно з 2024 роком.
Із них 1,1 млрд грн підуть до загального фонду, а 0,4 млрд — до спеціального фонду. Це додаткове фінансування підтримає судові функції та покращить робочу атмосферу для роботи суддів.
Кабмін наголосив, що кошти також покриють витрати, пов’язані з ретроспективними судовими рішеннями та перерахунками пенсій на підставі судових рішень, що забезпечить ефективну роботу судової системи та посилить їхнє матеріальне забезпечення.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…