Як економити електроенергію вдома: дієві способи

Споживання електроенергії в Україні останніми роками стрімко зросло. Водночас зросла і вартість ресурсу – аж на 600%. Тому питання економії електроенергії в Україні не втрачає актуальності.

Як знизити споживання електроенергії – розповідаємо далі.

Скорочення споживання та оптимізації роботи електроприладів

Для цього доведеться системно виконувати прості правила економії електроенергії:

  • Не забувайте гасити світло.
  • Протирайте лампочки і плафони. Ви здивуєтеся, але пил здатен “з’їсти” до 20% випромінюваного світла. Протираючи лампи під час прибирання, ви істотно покращите якість освітлення в оселі.
  • Мийти вікна частіше. Пил перешкоджає потраплянню до приміщення природного світла, тому вам доводиться частіше включати штучне освітлення, витрачаючи електроенергію.
  • Гарячі страви в холодильнику. В такому разі для підтримки заданої температури холодильник витрачає в рази більше електроенергії.
  • Регулярно розморожуйте холодильник. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.
  • Вимикайте побутову техніку. Телевізор, мікрохвильова піч, електрочайник – це ті прилади, які працюють у фоновому режимі.
  • Періть у холодній воді. На сьогодні є чимало засобів для прання в холодній воді.
  • Переведіть бойлер на економний режим.

Ці способи можуть допомогти заощадити до 15% електроенергії на місяць.

Переобладнання приміщення

Для початку можна замінити всі лампочки на світлодіодні.

LED-лампа потужністю 10W генерує стільки ж світла, як і звичайна лампа розжарювання потужністю 100W, але при цьому споживає на 90% менше електроенергії. До того ж термін служби світлодіодної лампочки становить близько 15 років, а лампи розжарювання – приблизно 4 місяці.

Утеплення оселі. Через щілини у вікнах може витрачатися до 50% всього тепла. Для цього можна замінити старі рами на сучасні, металопластикові, утеплити балкон і вхідні двері, встановити за батареями відбивальні екрани з пенофола або фольги.

Сучасна побутова техніка. Нова побутова техніка має класифікацію енергоефективності і може заощадити до 50% витрат на електрику.

Оновіть лічильники. Встановлення високоточних приладів обліку електроенергії допоможе істотно скоротити споживання світла.

Перегляд тарифу

Від 6 січня 2021 року постановою №15 НКРЕКП скасувала низку пільгових тарифів на електроенергію в Україні. Однак актуальним залишається “нічний тариф”.

Зокрема, доба ділиться на дві тарифні зони: денну – від 7:00 до 23:00, нічну – від 23:00 до 7:00. Нічний тариф на 50% нижчий за денний, а денний – це стандартна ціна за світло на поточний момент.

Щоб перейти на нічний тариф, абонентові потрібно подати відповідну заяву постачальнику і встановити двотарифний лічильник, який зможе рахувати кіловати окремо вночі і вдень.

Коломієць Надія

Recent Posts

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

11 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

18 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

20 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

23 хв. ago

Попався навіть 50 Cent: на популярному острові туристів саджають за матюки

Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…

25 хв. ago