Україна готується до останнього переведення годинників на зимовий час: що це означає

Восени цього року, в останню неділю жовтня, Україна, ймовірно, востаннє перейде на зимовий час. Верховна Рада 16 липня 2024 року прийняла відповідний закон, який підтримали 261 народний депутат. Наразі документ переданий на підпис президенту.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що щорічне переведення стрілок годинника негативно впливає на здоров’я громадян, спричиняючи труднощі в адаптації до змін “літнього” та “зимового” часу. Такі “сезонні стрибки” порушують біологічні ритми людини, що може призводити до погіршення загального самопочуття.

Законодавці також підкреслюють, що відмова від сезонного переведення годинника відповідає світовій тенденції. Близько 140 країн світу або ніколи не використовували цей механізм, або вже відмовилися від нього. Натомість лише близько 60 країн досі практикують переведення часу, і то не завжди на всій території.

Проте 18 липня народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко оприлюднив петицію проти скасування переведення годинників. Він вважає, що закон є “недоопрацьованим” і може негативно вплинути на ефективність співпраці з міжнародними партнерами. Петиція вже зібрала понад 25 тисяч підписів і тепер очікує на розгляд президентом.

Коли переведуть годинники на зимовий час

Що стосується практичних аспектів, то переведення годинників на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня — 27 числа. О 4:00 ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад — на 3:00.

Ймовірно, це буде останнє таке переведення. Раніше українці двічі на рік змінювали час: восени на зимовий і навесні на літній. В останню неділю березня стрілки переводили на годину вперед.

Зимовий час відповідає другому часовому поясу (UTC+2), в якому розташована більшість території України. Літній час (UTC+3) був введений штучно і не відповідає природному часовому поясу регіону. Після скасування сезонного переведення годинників Україна залишиться в зимовому часі протягом усього року, що є більш природним для нашого географічного розташування.

Романчук Микола

Recent Posts

«Хезболла» атакувала Ізраїль ​​дронами: вже відомо про наслідки

Ввечері, 13 жовтня, «Хезболла» атакувала Ізраїль безпілотниками. Внаслідок чого поранено понад 60 людей. Про це повідомляє The Times of…

2 хв. ago

“Часу не залишилося”. Bloomberg пише, що політичний та економічний занепад Європи вже не зупинити

Занепад Європи вже не зупинити – у ЄС "майже не залишилося часу, щоб відстояти своє…

5 хв. ago

У Польщі визначили категорію українців, яких без жодних умов депортуватимуть: відео

Другого шансу не буде! У Польщі визначили категорію українців, яких без жодних умов будуть депортувати. Таким людям…

8 хв. ago

Помилка Монетного двору НБУ перетворила 5 копійок на музейний експонат: продають за 10 тисяч

Для наших читачів, які дбайливо охороняють свої скарбнички, є дуже корисна інформація. Справа в тому,…

25 хв. ago

«Золотого хлопчика Instagram» оголосили у розшук: що накоїла зірка соцмереж (фото)

Джека Уоткіна, який називає себе "золотим хлопчиком Instagram", поліція оголосила у розшук за шахрайство. 25-річного…

25 хв. ago

Масові перевірки ТЦК: у Раді зробили гучну заяву – на вулицю хоч не виходь

Голова Комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв прокоментував масові перевірки працівниками ТЦК та…

30 хв. ago