В Україні мобілізаційний вік має бути в межах 20-50 років. Саме така вікова категорія військових може ефективно виконувати бойові завдання. Ті, кому за 50, можуть долучатися до армії за власним бажанням, але не у бойові підрозділи.
Таку думку в інтерв’ю “Українській правді” висловив народний депутат від “Голосу” Роман Костенко, секретар оборонного комітету Ради. Він підкреслив, що мільйонної армії недостатньо для війни проти такої великої країни, як Росія. Військо має бути більшим, а бійці – молодшими.
“В нас дійсно є проблема того, що категорія людей, яка зараз призивається в армію, вона досить вікова. А я вже казав: ми всі говоримо про технологічну війну, яку маємо виграти. Але той контингент, який справді може виграти, ми кажемо, що то діти. Ми не говоримо про 18 років, але я вважаю, що у нас має бути призовний вік від 20 років до 50”, – заявив Костенко.
Він додав, що люди, старші за 50 років, можуть йти служити за власним бажанням. Але не в бойові підрозділи.
“Бо, якщо ми хочемо нормально забезпечувати бойові частини, щоб люди йшли здорові і могли виконувати бойові завдання, то має бути 20-50 років”, – наголосив нардеп.
Костенко підтвердив, що на Заході цікавляться, чому Україна не призиває найбільш активну категорію людей до армії. Про те, що партнери України порушують питання зниження призовного віку, на початку серпня заявляв нардеп, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
До слова, наразі Костенко виконує бойові завдання. 12 серпня він заявив, що знаходиться у Курській області Росії.
“Попрацюю трішки у закордонному відряджені і повернусь. На Захід не випустили, поїхав на Північ”, – пожартував нардеп на своїй сторінці у Facebook.
В Україні вже довгий час тривають дискусії щодо зниження мобілізаційного віку. Втім, на сьогодні жодних ініціатив щодо зменшення призовного віку нижче 25 років в Україні немає.
Наприклад, ветеран АТО та керівник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут ще у квітні цього року під час спілкування з “Українською правдою” заявляв, що військо потребує молодих людей, тому мобілізаційний вік потрібно понизити до 20 років. А 18 червня депутат Роман Лозинський в інтерв’ю Liga.net допустив, що це дійсно може статися.
Після цього заступник командира 3-ї ОШБр Родіон Кудряшов заявив, що мобілізаційний вік необхідно понизити до 21 року. А також розробити державні програми підготовки до служби учнів та студентів.
А наприкінці липня офіцер відділення розвідки бригади “Рубіж” Національної гвардії України Віталій Литвин заявив, що в українській армії є брак особового складу у війську. Через це він закликав знизити мобілізаційний вік з 25 до 22 років.
Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…
Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…
Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…
Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…
Після того як Таїланд 2024 року легалізував одностатеві шлюби, влада країни націлилася на просування так званого…
На початок жовтня 2024 року середня пенсія в Україні склала 5 852 гривень, але більше чверті…