Питання мобілізації продовжує бути надзвичайно актуальним. Законодавство нашої країни чітко регламентує процес призову на військову службу, визначаючи як загальні правила, і деякі винятки.
Відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, заклику підлягають усі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Однак важливо розуміти, що існують певні категорії громадян, які мають право на відстрочку від призову або взагалі не підлягають мобілізації.
Одним із найпоширеніших випадків є ситуація зі студентами денної форми навчання.
Якщо молода людина отримує свою першу вищу освіту або навчається на вищому рівні освіти, ніж попередня, вона має право на відстрочку від призову. Це становище дозволяє молоді продовжувати навчання без перерви на військову службу.
Для кращого розуміння ситуації з військовим обліком адвокат Андрій Межирицький пояснює, що українське законодавство передбачає три види військового обліку: призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Зокрема, якщо особа має приписне посвідчення, то її мобілізувати не можуть, без її власної згоди (до досягнення 25-річного віку).
З іншого боку, якщо людина визнана непридатною до служби у мирний час і має тимчасове посвідчення військовозобов’язаного або взагалі не має військово-облікового документа, вона може підлягати мобілізації.
Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…