Питання мобілізації продовжує бути надзвичайно актуальним. Законодавство нашої країни чітко регламентує процес призову на військову службу, визначаючи як загальні правила, і деякі винятки.
Відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, заклику підлягають усі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Однак важливо розуміти, що існують певні категорії громадян, які мають право на відстрочку від призову або взагалі не підлягають мобілізації.
Одним із найпоширеніших випадків є ситуація зі студентами денної форми навчання.
Якщо молода людина отримує свою першу вищу освіту або навчається на вищому рівні освіти, ніж попередня, вона має право на відстрочку від призову. Це становище дозволяє молоді продовжувати навчання без перерви на військову службу.
Для кращого розуміння ситуації з військовим обліком адвокат Андрій Межирицький пояснює, що українське законодавство передбачає три види військового обліку: призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Зокрема, якщо особа має приписне посвідчення, то її мобілізувати не можуть, без її власної згоди (до досягнення 25-річного віку).
З іншого боку, якщо людина визнана непридатною до служби у мирний час і має тимчасове посвідчення військовозобов’язаного або взагалі не має військово-облікового документа, вона може підлягати мобілізації.
Певно, не секрет, що сьогодні ми купуємо в першу чергу не ті машини, які нам…
Японський волонтер Фумінорі Цучіко, який відкрив безплатне кафе в Харкові, під назвою FuMi Caffe, заявив, що може…
Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…