В Міноборони заявили про можливе покарання українців за помилки в додатку “Резерв+”

За порушення правил військового обліку громадянами України законом передбачена адміністративна відповідальність. Про це в коментарі “Суспільному” розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко.

За її словами, покарання — не є нововведенням, оскільки й раніше діяли подібні юридичні норми.

“Дійсно є набір норм, які стосуються посилення відповідальності за порушення правил військового обліку. Тому що в країні війна, і ці норми ухвалила Верховна Рада. Є низка моментів, які стосуються відповідальності за те, що людина систематично, наголошую – систематично, не оновлює свої дані або ухиляється від такого обов’язку”, – пояснила заступниця міністра.

Вона наголосила, що систематичним порушенням вважається ігнорування повісток стосовно оновлення даних в Терцентрах комплектації та соціальної підтримки, або ж аналогічних повідомлень у застосунку “Резерв+”.

“Після двох ігнорувань необхідності з’явитися в ТЦК або оновити дані онлайн, вносяться дані стосовно людини, що вона перебуває у розшуку. Фактично працівники ТЦК передають дані до поліції, щоб людину знайшли і повідомили її про необхідність з’явитися до ТЦК або оновити дані”, – розповіла Катерина Чорногоренко.

Вона додала, що на осіб, які ігнорують свій обов’язок актуалізувати військово-облікові дані, складатимуть протокол про адміністративне порушення, що загрожує штрафом.

“Щодо порушення правил військового обліку. Ця стаття не є новою, вона завжди була адміністративним правопорушенням. Вона не є нововведенням”, – зазначила Чорногоренко.

Також в Управлінні преси та інформації Міністерства оборони України повідомили, що немає сенсу військовозобов’язаним вносити до “Резерв+” неправдиві дані, бо якщо людина не реагуватиме на повістки за вказаною нею адресою та контактами, вона нестиме адміністративну відповідальність.

“Щодо можливості введення фіктивних даних, то контактні дані, які потрібно уточнити або оновити, збираються для подальшої комунікації з ТЦК. Якщо військовозобов’язаний підлягає мобілізації і з ним не вдається зв’язатися за цими контактами, або якщо за вказаною адресою не буде реакції на повістку, то, відповідно до законодавства, особа нестиме адміністративну відповідальність”, — пояснили у відомстві.

В Міноборони пояснюють, що якщо військовозобов’язаний встановив “Резерв+”, авторизувався й оновив свої дані, вони автоматично потрапляють в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Видалення застосунку не впливає на збереження цих даних, а користування ним не є обов’язковим.

Ольга Степанова

Recent Posts

Зірці легендарного мему в мережі вже 32 роки: який вигляд має дівчина зараз (фото)

Зірці відомого мему, який отримав назву "Дівчинка-катастрофа", Зої Рот вже 32 роки.  Цікаво, що це фото з…

10 хв. ago

Одеська чиновниця облаяла та побила водія маршрутки. Відео

В Одесі чиновниця ОВА влаштувала скандал із водієм маршрутки. Місцеві паблики показали відео конфлікту жінки…

16 хв. ago

Російський журналіст Познер потрапив у «список Путіна»: що це означає

4 жовтня 90-річного журналіста та телеведучого Володимира Познера внесли до «списку Путіна». Це сталося на…

21 хв. ago

Синоптики обіцяють аномально теплу зиму: сніг і морози будуть нетривалими

В Україні зима цього року обіцяє бути загалом теплою, хоча не виключені короткочасні періоди арктичного…

44 хв. ago

Пакуйте рюкзаки: Міноборони загребе ще 70 тис. чоловіків – повістки вже “полетіли”

Міністерство оборони України вже надіслало 70 тисяч повісток чоловікам. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages, посилаючись на свої джерела…

49 хв. ago

Тепер біда не лише від «Шахедів»: у ЗСУ розповіли, чим росіяни дедалі частіше атакують Україну

Російські загарбницькі війська дедалі частіше, крім "Шахедів", використовують дрони невстановленого типу. Але вони часто потрапляють…

1 годину ago