Деякі українці можуть втратити знижку на комуналку з 1 травня: кому слід подати заяву

З 1 травня в Україні стартує новий етап призначення субсидій на комунальні послуги – більшість отримає допомогу автоматично, але окремим категоріям потрібно подати заяву. Право на субсидію мають малозабезпечені сім’ї, чиї витрати на комуналку перевищують 15% доходу.

Про нюанси оформлення субсидії розповів юрист Сергій Ланкін в коментарі ЗМІ. З настанням нового неопалювального сезону питання оплати комунальних послуг знову стало актуальним для мільйонів українців.

Згідно з інформацією Пенсійного фонду України (ПФУ), саме з 1 травня розпочнеться оновлений розрахунок субсидій на літній період. Йдеться про компенсацію вартості електроенергії, водопостачання та інших комунальних послуг для малозабезпечених верств населення. Право на субсидію мають ті сім’ї, у яких:

  • дохід менший за два прожиткових мінімуми;
  • витрати на комунальні послуги перевищують 15% загального доходу.

Субсидію можна оформити через виконавчі органи, ЦНАПи або через портал Дія. Для цього потрібно надати інформацію про склад сім’ї, доходи та інші фінансові деталі.

Варто розуміти різницю між субсидією та пільгою. Субсидія – це адресна грошова допомога, яка виплачується напряму, а пільга – це знижка, яка застосовується до тарифу. Пільги мають ветерани, пенсіонери, багатодітні сім’ї, ліквідатори аварії на ЧАЕС та інші категорії. Наприклад:

  • учасники бойових дій отримують 75% знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни – 100%;
  • члени родин загиблих – 50%.

Проте, як зазначає юрист, механізм реалізації пільг часто заплутаний: потрібно звертатися окремо до кожного надавача послуг, і порядок взаємодії в різних містах може сильно відрізнятися. Після 1 травня розпочнеться перерахунок субсидій на неопалювальний сезон. Для більшості громадян субсидії будуть призначені автоматично. Проте є винятки – п’ять категорій, які мають самостійно подати заяву:

  • орендарі житла;
  • ВПО, які мешкають не за місцем реєстрації;
  • якщо фактично проживає менше людей, ніж прописано;
  • наявність задекларованих осіб у домогосподарстві;
  • у вас була нульова субсидія в опалювальний сезон.

Подати заяву потрібно протягом 60 днів від початку сезону. У зимовий період субсидії отримують близько 3 мільйонів домогосподарств, а пільги – ще близько 400 тисяч. Загальна сума витрат із держбюджету становить 45 мільярдів гривень, з яких понад 30 млрд – це субсидії.

Розмір субсидії залежить від доходів, типу житла, кількості зареєстрованих осіб і виду опалення. Наприклад, якщо домогосподарство сплачує за комунальні послуги 3 тисячі гривень, держава може компенсувати 1000-1500 гривень.

Романчук Микола

Recent Posts

ПФУ попередив пенсіонерів: стосується кожного, кому приходять пенсії на банківські картки

В Україні більшість пенсіонерів отримують пенсійні виплати банківським переказом. Однак, якщо пенсіонер змінює свої банківські…

27 секунд ago

Підсанкційні росіяни купили “золоті” паспорти Мальти, – FT

Російські багатії купили собі "золоті мальтійські паспорти", щоб уникнути санкцій, запроваджених проти них за війну Росії…

7 хв. ago

Магнітні бурі накриють Україну: які симптоми і як уберегтися метеозалежним

Україну найближчими днями очікує нова магнітна буря. За інформацією метеорологічного порталу "meteoagen" очікується підвищення геомагнітної активності після…

16 хв. ago

Стали відомі плани Трампа на наступні 100 днів президентства

У наступні 100 днів, згідно з планами адміністрації Білого дому, Дональд Трамп зосередиться на укладенні…

25 хв. ago

Українців масово виганяють з Чехії: хто залишиться за бортом всупереч законам

Попри рішення Суду Європейського Союзу та власного Верховного адміністративного суду, Чехія продовжує відмовляти українцям у…

33 хв. ago

Компанії з КНР вигадали варіант, як уникнути захмарних мит США

Компанії з КНР почали переносити виробництва на американські майданчики, щоб уникнути високих мит на ввезення…

43 хв. ago