Через війну навчальний рік в Україні триватиме довше, втім весняні канікули 2024 почнуться за планом. На школярів чекає тиждень відпочинку вже наступного місяця.
Зазвичай школярі в Україні йдуть на канікули наприкінці березня. Вони тривають 7 днів. Перед початком навчального року 2023-2024 Міністерство освіти і науки затвердило орієнтовні дати початку та завершення канікул:
Графік весняних канікул від МОН є рекомендованим. Адже структуру освітнього процесу заклади середньої освіти України визначають самостійно. При цьому враховується час, передбачений освітньою програмою, а також особливості регіону.
Законом “Про повну загальну середню освіту” встановлено, що протягом навчального року у школярів має бути не менше 30 календарних днів відпочинку. Проте в кожному окремому навчальному закладі дати всіх канікул встановлює педагогічна рада здебільшого відповідно до рекомендацій Міносвіти.
До того ж в умовах війни організація навчального процесу залежить від безпекової ситуації у регіонах. Рішення ухвалюють місцеві державні/військові адміністрації.
У МОН окремо наголошували, що в разі потреби у школах можуть запровадити довготривалі канікули, до прикладу, якщо будуть перебої з електроенергією. Втім поки такого сценарію вдається уникнути.
За словами заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, в навчальних закладах Києва весняні канікули триватимуть з 25-го по 31 березня 2024.
У Департаменті освіти Житомира озвучували орієнтовні терміни канікул 23-31 березня.
У Дніпрі визначили дати відпочинку школярів навесні: 25 березня – 31 березня 2024.
Рекомендованого Міносвіти графіку також планують дотримуватися в школах Харкова, Черкас, Полтавщини.
Варто зазначити, що у приватних школах дати канікул можуть відрізнятися.
У школярів Києва перед весняними канікулами буде ще один тиждень відпочинку. Так, з 19 по 25 лютого учні перших класів не навчатимуться. Відповідне рішення затвердила міськрада столиці.
Крім того, тиждень канікул у лютому можуть мати школярі з трисеместровою системою навчання. Ці додаткові канікули взимку встановлює адміністрація школи.
Другий рік поспіль школярі в Україні вимушені навчатися в умовах воєнного стану.
Через постійну небезпеку атак РФ у низці регіонів уроки організовані дистанційно. Також використовується гібридний формат освітнього процесу, коли заняття частково відбуваються онлайн та очно. Щоб діти могли відвідувати школу, в ній обов’язково має бути облаштоване укриття на випадок повітряної тривоги.
Тривалість навчального року через війну також змінилася. Відповідно до рішення уряду, освітній процес продовжили на місяць, щоб діти “наздогнали” програму, яку могли пропустити через бойові дії, блекаути.
В постанові Кабміну вказано: “Установити в закладах загальної середньої освіти тривалість 2023/2024 навчального року з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024“.
Проте останні дзвоники у більшості шкіл мають пройти традиційно 31 травня, а до 28 червня 2024 можуть тривати компенсаторні заняття для подолання освітніх втрат, атестація та інші заходи освітньої програми.
З настанням холодів водії стали утеплюватися, при цьому мало хто з них знімає верхній одяг,…
Влада Закарпаття розкрила складну схему, пов'язану з незаконною видачею довідок ВЛК (військово-лікарської комісії), які дозволяють…
У російських пропагандистських каналах з'явилися повідомлення про начебто місцезнаходження військової бази НАТО на Яворівському полігоні…
На Київщині планують відремонтувати підвальне приміщення у психоневрологічному інтернеті, облаштувавши у ньому укриття. Проте питання…
Бунт у ТЦК намагався підняти в минулому засуджений громадянин — це провокація, яка матиме наслідки.…
Прикордонний пункт пропуску Медика-Шегині буде закрито для вантажівок із завтрашнього дня з 9:00, оскільки польські…