Коли заброньованим чоловікам потрібно проходити ВЛК

У березні минулого року Верховна Рада ухвалила закон, що скасовує статус “обмежено придатний” до військової служби. Всі громадяни, які мали цей статус, повинні пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 4 лютого 2025 року.

Якщо стан здоров’я не змінився, ВЛК повинна винести рішення про придатність до служби в певних військових підрозділах, таких як частини забезпечення, навчальні центри, медичні підрозділи та інші. Про це на порталі B2BConsult розповів адвокат Дмитро Дончак.

Адвокат зазначив, що прикінцевими положеннями закону встановлено, що всі громадяни, визнані раніше “обмежено придатними” до служби, повинні пройти повторний медогляд протягом дев’яти місяців з моменту його набрання сили. Однак, закон не дає чіткої відповіді на питання, чи повинні військовозобов’язані самостійно звертатися на ВЛК, чи вони повинні чекати повістку від ТЦК.

“З тексту незрозуміло — чи повинен військовозобов’язаний сам, добровільно йти на повторну ВЛК, чи він повинен чекати на повістку зі свого ТЦК, і тільки тоді йти на ВЛК. Багато хто вважає, що самому йти непотрібно, бо є постанова КМУ № 560, де в пункті 63 зазначено, що військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються”, — зазначає юрист.

Згідно з деякими тлумаченнями, військовозобов’язаний може не йти на повторний огляд самостійно, адже існує постанова Кабміну №560, що забороняє медогляд тим, хто має відстрочку від призову. Проте ТЦК наполягають на тому, що громадяни повинні самостійно проходити ВЛК для визначення придатності до служби.

Адвокат рекомендує військовозобов’язаним, що мають дійсне бронювання від мобілізації, самостійно звернутися до ТЦК для проходження медогляду, щоб уникнути можливих проблем з продовженням статусу.

“Враховуючи, що наразі у вас є дійсне бронювання, я б рекомендував самостійно з’явитися в ТЦК і пройти медогляд. Щоб потім не хвилюватися з продовженням цього статусу”, — підкреслив Дмитро Дончак.

Коломієць Надія

Recent Posts

Простий народ “притиснуть” черговими новими податками: вижити стане ще важче

Найближчими місяцями ВРУ розгляне законопроект, спрямований на регулювання оподаткування цифрових платформ, таких як Bolt, Uklon…

7 хв. ago

За наказом Сирського оголюють цілі регіони: про що йдеться

З Повітряних сил, згідно з розпорядженнями головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, інтенсивно переправляють людей у піхоту,…

18 хв. ago

Apple загрожує штраф майже у $2 млрд: кому “яблучні” насолили цього разу

Суд Великої Британії отримав позов проти Apple, що вимагає накласти на Купертіно штраф на суму в 1,5…

27 хв. ago

В Україні з’явиться новий податок на авто: кому та скільки доведеться заплатити 2025 року

У 2025 році Міністерство економіки України запровадить новий податок для власників автомобілів віком до п’яти…

35 хв. ago

Прокурори просять для дочки нардепа Ар’єва 6 років ув’язнення за наїзд на пішохода

Прокуратура вимагає для доньки народного депутата Володимира Ар'єва Ярини шість років позбавлення волі за звинуваченням у скоєнні…

42 хв. ago

П’яного політика викинули з літака Finnair: він голосно кричав, що він депутат

Фінський депутат 6 січня спровокував понад годинну затримку рейсу Finnair з Гельсінкі в Бангкок. Він…

50 хв. ago