Українцям доведеться витрачати ще більше грошей, щоб забезпечити себе необхідними продуктами харчування через прискорення споживчої інфляції. Про це свідчить макроекономічний та монетарний огляд НБУ за листопад 2024 року.
Фактична споживча інфляція у жовтні прискорилася до 9,7%, перевищивши траєкторію прогнозу Нацбанку. Зростання інфляції продовжилося і в листопаді. Регулятор не наводить даних про зростання цін, але у своїх графіках зазначає, що річна інфляція перевищила 10%.
Серед причин прискореного зростання інфляції, зокрема, швидке подорожчання оброблених продуктів харчування під впливом високої вартості сировини, збільшення витрат бізнесу на енергоносії та оплату праці.
Цінники на продукти почали збільшуватися швидшими темпами та через ефекти спекотної погоди у літній та осінній періоди. Відсутність достатньої кількості опадів призвела до зниження врожайності та позначилася на якості продукції. Насамперед це торкнулося більшості овочів та фруктів.
За попередніми прогнозами Нацбанку, споживча інфляція продовжить зростати й в першій половині 2025 року. Однак далі очікується поступовий спад.
Російська державна компанія "Роснефть" уклала угоду з індійською приватною нафтопереробною компанією Reliance про постачання майже…
Зима — ідеальна пора для насичених, солодких, східних та витончених ароматів. Зимовий парфум має давати відчуття…
Декілька компаній, пов’язаних з Кремлем, займаються розробкою родовища золота в регіоні Російські окупанти займаються видобуванням…
Підписаний найбільшими банками Меморандум про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг обмежує лише тих клієнтів, які…
У сезоні 2024/25 років відзначається різке зростання експортних цін на українське яблуко. За інформацією аналітиків EastFruit, найбільш…
У зв'язку з плановими технічними роботами з обслуговування обладнання Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР), оформлення…