Навіть у найважчі часи жива ялинка створює новорічний настрій в помешканні. Вибір їх зараз дуже великий. Зазвичай перед святами діють спеціальні ярмарки, де можна придбати живу новорічну ялинку.
Щоб вона довго стояла та не обсипалася у перші ж дні, а також тішила приємним запахом хвої, потрібно знати, як правильно обрати ялинку, пише Gazeta.ua.
Ялинку краще купувати раніше, адже чим ближче до Нового року, тим більший ризик того, що вибір буде небагатим.
Перед придбанням ялинки потрібно виміряти приміщення, де вона стоятиме. Увагу слід звернути на висоту дерева та діаметр крони.
Важливо, щоб на ялинці було маркування. Це означає, що вона сертифікована. Адже нелегальна вирубка дерев завдає значної шкоди довкіллю.
Обираючи новорічну ялинку, потрібно звернути увагу на колір хвої. Нещодавно зрубане дерево матиме яскраво-зелену хвою. Деякі відмінності можуть бути, враховуючи породу дерева. Але відтінок завжди має бути насиченим.
Слід уникати ялинок, що мають бурі чи жовті гілки. Це означає, що дерево зрубали давно, тому гілки відразу почнуть осипатися.
Важливо обрати таку ялинку, щоб її гілки не осипалися якнайдовше. Для цього варто легенько постукати стовбуром об землю. Якщо дерево свіже, гілки осипатися не будуть.
Можна також взяти кілька голок і потерти їх між пальцями. Якщо залишається стійкий аромат смоли, то дерево зрізане недавно. Свіжа новорічна ялинка має бути еластичною. Якщо зігнути гілку й відпустити її, вона відразу випрямиться.
Варто також уважно придивитися до стовбура дерева. На ньому не повинно бути жодних тріщин. Ялинка вважається якісною, якщо стовбур рівний та прямий. Наявність ободка на зрізі вказує на те, що дерево зрубали давно.
Транспортувати ялинку потрібно максимально акуратно. Краще зв’язати її мотузками та накрити тканиною. Тоді дерево легше донести додому. Якщо користуєтесь авто, її краще перевозити на даху автомобіля.
Не варто ялинку відразу заносити у тепле приміщення, адже через перепад температур гілки почнуть відразу обсипатися. На якийсь час дерево слід залишити в під’їзді або коридорі.
Не слід ставити живу ялинку неподалік каміна, батареї чи біля іншого джерела тепла. Інакше хвоя швидко осиплеться.
Варто кілька сантиметрів нижньої частини стовбура очистити від кори. Ялинку краще помістити в ємність з вологим піском і поливати її час від часу. За таких умов ялинка простоїть значно довше.
З лютого 2022 року втрати сторін у війні в Україні перевищили мільйон людей загиблими та…
Національний банк України повідомляє, що новий ліміт від банків на 50 тисяч гривень на місяць…
Мобілізація в Україні триває, але, як виявляється, не всі категорії громадян однаково активно потрапляють під…
Під новорічні дзвони нам часто хочеться вірити в дива, але вже з січня 2025 року…
Російська державна компанія "Роснефть" уклала угоду з індійською приватною нафтопереробною компанією Reliance про постачання майже…
Зима — ідеальна пора для насичених, солодких, східних та витончених ароматів. Зимовий парфум має давати відчуття…