У 2023-му році кількість людей, які мали доходи на рівні прожиткового мінімуму становила близько 9% від усього населення, що у сім разів більше, ніж показники 2021-го.
Про це розповідає доктор економічних наук Людмила Черенько в інтерв’ю РБК-Україна.
За словами Черенько, у перші роки війни Росії та України, з 2014 по 2015-й, бідність в Україні зросла з 16,3% до 51,9%.
“А ця фаза війни ще більш масштабна, і можна було очікувати набагато гіршого. Ми могли б очікувати, що бідність зросте неймовірно, навіть до 80-90%. Але цього не відбулося”, – додала вона.
Експерт пояснила, що на початку повномасштабного вторгнення будувались три можливі сценарії розвитку подій. Зрештою виявилось, що Україна все ж пішла по ближчому до оптимістичного сценарію.
Водночас під час війни, як зауважила Черенько, відбувся суттєвий ріст крайньої бідності – коли рівень доходів приближений до офіційного прожиткового мінімуму (2920 гривень у 2024 році).
“У 2021 році людей, які мали доходи на такому рівні, у нас було 1,3%. Фактично в межах статистичної похибки. Якби не повномасштабна війна, то у 2023 році ми б взагалі цю цифру не зафіксували. Але у 2023 році таких людей виявилося майже 9%, відбулося семиразове зростання“, – додала вона й пояснила, що, в першу чергу, мова йде про пенсіонерів, людей, які опинились в ситуації втрати майна, чи, наприклад, втрати дому.
Військовослужбовці та їхні родини можуть оформити пенсію через Пенсійний фонд або силові відомства залежно від…
Порушення правил військового обліку під час воєнного стану може обернутися не лише штрафом, а й…
У Великій Британії вперше народилися вісім дітей, зачатих за допомогою екстракорпорального запліднення з використанням ДНК…
Водії постійно шукають способи знизити витрати пального. Один із найефективніших — рух з оптимальною швидкістю.…
У США розробляють новий спосіб видобутку літію, який може зменшити залежність від китайських рідкоземельних мінералів.…
Щомісяця до лав Збройних сил України приєднуються приблизно тридцять тисяч військовозобовʼязаних. Про це розповів народний…