У 2023-му році кількість людей, які мали доходи на рівні прожиткового мінімуму становила близько 9% від усього населення, що у сім разів більше, ніж показники 2021-го.
Про це розповідає доктор економічних наук Людмила Черенько в інтерв’ю РБК-Україна.
За словами Черенько, у перші роки війни Росії та України, з 2014 по 2015-й, бідність в Україні зросла з 16,3% до 51,9%.
“А ця фаза війни ще більш масштабна, і можна було очікувати набагато гіршого. Ми могли б очікувати, що бідність зросте неймовірно, навіть до 80-90%. Але цього не відбулося”, – додала вона.
Експерт пояснила, що на початку повномасштабного вторгнення будувались три можливі сценарії розвитку подій. Зрештою виявилось, що Україна все ж пішла по ближчому до оптимістичного сценарію.
Водночас під час війни, як зауважила Черенько, відбувся суттєвий ріст крайньої бідності – коли рівень доходів приближений до офіційного прожиткового мінімуму (2920 гривень у 2024 році).
“У 2021 році людей, які мали доходи на такому рівні, у нас було 1,3%. Фактично в межах статистичної похибки. Якби не повномасштабна війна, то у 2023 році ми б взагалі цю цифру не зафіксували. Але у 2023 році таких людей виявилося майже 9%, відбулося семиразове зростання“, – додала вона й пояснила, що, в першу чергу, мова йде про пенсіонерів, людей, які опинились в ситуації втрати майна, чи, наприклад, втрати дому.
Компанія Shark Tank зіштовхнулась із хвилею невдоволення у соцмережах через звільнення понад 100 співробітників після…
Перед Новим роком особливо важливо відмовитись від звичок, які непомітно змушують вас витрачати більше, ніж потрібно, адже…
Мозок людини вчені вивчають досі й щороку проводиться багато досліджень на тему пам'яті. Одна з…
Купівля вживаного одягу - відмінний спосіб заощадити гроші і відкрити для себе рідкісні модні речі,…
Днями стало відомо, що банки підписали меморандум, яким буде встановлено нові обмеження на переказ коштів. Однак у…
Росія найближчими днями може знову застосувати ракету "Орєшнік" проти України. Інформацію про це підтвердили у…