Штрафи, накладені територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, не завжди є остаточними. Громадяни України мають право оскаржувати їх у судовому порядку, навіть якщо минули терміни подання позову. Юрист ГО “Громадська платформа” Сергій Кошель пояснює, як це працює на практиці.
Багато українців дізнаються про штрафи лише після їх накладення, адже ТЦК часто нехтують зобов’язанням повідомляти про розгляд справи. У таких випадках є 10 днів на подання адміністративного позову до суду. Пропустили цей строк? Не біда. Законодавство дозволяє подати заяву про поновлення строку, особливо якщо ви не були належно поінформовані про ухвалення постанови.
Серед причин, через які суд може визнати адміністративне покарання незаконним, є:
Для подання позову потрібно оплатити судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму. У заяві до суду важливо вказати порушення ваших прав та обґрунтувати, чому штраф є незаконним.
Ця практика вже показала свою ефективність. Багато громадян успішно оскаржили штрафи, накладені з порушенням процедури.
У Києві з'явилася перша міні-електростанція – газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт. Вона виробляє і електрику,…
Казахстан 12 грудня у двох читаннях у сенаті схвалив законопроєкт, згідно з яким відомості про стан здоров'я…
В Україні змінилися правила бронювання. Щоб отримати бронь, військовозобов'язаний повинен отримувати певний рівень заробітної плати. Про це розповів юрист Владислав…
Ситуація на енергоринку України викликає чимало запитань і занепокоєння. За словами Олексія Кучеренка, першого заступника…
Американські компанії Ad Astra та SpaceNukes об’єднали зусилля для створення нового ядерного електродвигуна, який може…
Останнім часом дедалі більше зростає стурбованість з приводу можливих перебоїв у подачі газу для деяких…