Штрафи, накладені територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, не завжди є остаточними. Громадяни України мають право оскаржувати їх у судовому порядку, навіть якщо минули терміни подання позову. Юрист ГО “Громадська платформа” Сергій Кошель пояснює, як це працює на практиці.
Багато українців дізнаються про штрафи лише після їх накладення, адже ТЦК часто нехтують зобов’язанням повідомляти про розгляд справи. У таких випадках є 10 днів на подання адміністративного позову до суду. Пропустили цей строк? Не біда. Законодавство дозволяє подати заяву про поновлення строку, особливо якщо ви не були належно поінформовані про ухвалення постанови.
Серед причин, через які суд може визнати адміністративне покарання незаконним, є:
Для подання позову потрібно оплатити судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму. У заяві до суду важливо вказати порушення ваших прав та обґрунтувати, чому штраф є незаконним.
Ця практика вже показала свою ефективність. Багато громадян успішно оскаржили штрафи, накладені з порушенням процедури.
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…
Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…
Антикорупційні органи повідомили про підозру колишньому держсекратарю МВС Олексію Тахтаю (на фото поряд з Аваковим).…