Практику радянських часів хочуть відновити в Україні: про що йдеться

В українських школах пропонують залишати деяких школярів на повторний рік навчання. Така практика застосовувалася у школах у радянські часи. Про переваги такого рішення розповіла освітній омбудсмен України Надія Лещик. 

В етері “Київ24” вона повідомила, що практика залишати школярів на другий рік навчання є досить розповсюдженою за кордоном і стане допомогою для дітей та їх батьків.

“На жаль, інколи педагоги виявляють, що дитині краще пройти повторне навчання. Тому що, коли вона, не засвоївши такі глобальні предмети, як математика, перейде у наступний клас, то вже алгебру та геометрію розуміти не буде. І цей весь предмет фактично “випаде” в наступних класах і будуть шалені освітні втрати”, — пояснила Лещик.

Наразі, за її словами, ідея тільки обговорюється. “І я рада, що вона підняла таку велику дискусію, і я бачу, що педагоги її підтримують, вони розуміють цю необхідність”, — пояснила вона. 

Водночас в Україні, на її думку, ідея другого року навчання сприймається з негативом через радянське виховання батьків учнів.

Вона додала, що вищезазначена ініціатива буде стосуватися невеликої кількості учнів. також визнала, що в українському суспільстві це сприймається негативно через радянське минуле. 

“Батьки не підтримують, але ті, хто виїхав за кордон, розповідають, що там така практика застосовується. Я хочу зауважити про те, що з радянських часів у нас залишається таке “клеймо”, якщо ти залишився на другий рік навчання, то це покарання для батьків, для учнів, це якась дитина не така. За кордоном навпаки це сприймається як допомога дитині і нічого страшного в цьому не вбачається. А в нас ще залишився наслідок радянського виховання”, — пояснила омбудсмен.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

У Кремлі цинічно оббрехали Україну і побігли скаржитися в Вашингтон

Речник кремлівського диктатора Дмитро Пєсков звинуватив Україну в тому, що вона нібито щодня "продовжує обстрілювати"…

6 хв. ago

Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації

В Україні обмежено придатних до служби військовозобов’язаних можуть залучати до облаштування фортифікаційних споруд. Це стосується…

14 хв. ago

У деяких українців не приймуть показання лічильнків: кому доведеться платити більше

Водоканали можуть змінювати спосіб розрахунку кількості спожитих комунальних послуг для частини українців, у результаті чого…

21 хв. ago

Безугла анонсувала, хто готується стати новим міністром оборони

Про плани Ірини Верещук стати новим міністром оборони замість Рустема Умерова написала нардепка Мар’яна Безугла,…

30 хв. ago

Мільйонний спадок, нерухомість, радянський автопарк: що відомо про статки Дубневича

Голова Солонківської ОТГ Львівської області та брат народного депутата Ярослава Дубневича, якого підозрюють у розкраданні газу, Богдан Дубневич подав…

39 хв. ago

НАБУ вручило перші підозри за «яйця по 17 грн», які заперечував Резніков

НАБУ і САП викрили схему розкрадання державних коштів під час закупівлі Міністерством оборони України продуктів харчування…

47 хв. ago