В українських школах пропонують залишати деяких школярів на повторний рік навчання. Така практика застосовувалася у школах у радянські часи. Про переваги такого рішення розповіла освітній омбудсмен України Надія Лещик.
В етері “Київ24” вона повідомила, що практика залишати школярів на другий рік навчання є досить розповсюдженою за кордоном і стане допомогою для дітей та їх батьків.
“На жаль, інколи педагоги виявляють, що дитині краще пройти повторне навчання. Тому що, коли вона, не засвоївши такі глобальні предмети, як математика, перейде у наступний клас, то вже алгебру та геометрію розуміти не буде. І цей весь предмет фактично “випаде” в наступних класах і будуть шалені освітні втрати”, — пояснила Лещик.
Наразі, за її словами, ідея тільки обговорюється. “І я рада, що вона підняла таку велику дискусію, і я бачу, що педагоги її підтримують, вони розуміють цю необхідність”, — пояснила вона.
Водночас в Україні, на її думку, ідея другого року навчання сприймається з негативом через радянське виховання батьків учнів.
Вона додала, що вищезазначена ініціатива буде стосуватися невеликої кількості учнів. також визнала, що в українському суспільстві це сприймається негативно через радянське минуле.
“Батьки не підтримують, але ті, хто виїхав за кордон, розповідають, що там така практика застосовується. Я хочу зауважити про те, що з радянських часів у нас залишається таке “клеймо”, якщо ти залишився на другий рік навчання, то це покарання для батьків, для учнів, це якась дитина не така. За кордоном навпаки це сприймається як допомога дитині і нічого страшного в цьому не вбачається. А в нас ще залишився наслідок радянського виховання”, — пояснила омбудсмен.
У селищі Підволочиськ, Тернопільської області, цьогорічна головна ялинка шокувала не лише місцевих жителів, а й підірвала мережу.…
Обраний президент США Дональд Трамп заявив в інтерв'ю журналу Time, що втрати України та Росії в…
Російські окупанти сьогодні, 12 грудня, ввечері атакують Київ ударними безпілотниками. Уламки одного з дронів впали…
Компанія Shark Tank зіштовхнулась із хвилею невдоволення у соцмережах через звільнення понад 100 співробітників після…
Перед Новим роком особливо важливо відмовитись від звичок, які непомітно змушують вас витрачати більше, ніж потрібно, адже…
Мозок людини вчені вивчають досі й щороку проводиться багато досліджень на тему пам'яті. Одна з…