Новий тариф під ялинку: вже з Нового року платіжки українців різко зростуть

Під новорічні дзвони нам часто хочеться вірити в дива, але вже з січня 2025 року українців чекатиме не надто приємний сюрприз — нові платіжки за газ. Обсяг вашого споживання блакитного палива перерахують, і це суттєво вплине на ваш гаманець. Хто і наскільки заплатить більше? Розберімося!

Чому платіжки зростуть, якщо тариф не змінюється

Зміни у розрахунках доставки газу стартують вже з 1 січня 2025 року. Суть проста: зараз українці сплачують за доставку, враховуючи обсяг споживання з жовтня 2022-го по вересень 2023-го. Але у 2025-му цей показник оновиться, і враховуватимуть ваші витрати газу за жовтень 2023-го — вересень 2024-го. Для багатьох це означає збільшення сум у платіжках, пише “Стіна”.

Тариф на доставку залишається стабільним завдяки мораторію воєнного часу. Але обсяг споживання — величина змінна, і саме це може «підкласти свиню» тим, хто проживає у приватних будинках та опалює житло газом.

Як розрахувати приблизну вартість доставки газу

Сума за доставку газу залежить від двох ключових факторів:

  1. Тарифу на доставку — зафіксованого для кожного регіону.
  2. Обсягу споживання газу.

Розглянемо приклад

Наприклад, родина у будинку на 100 квадратних метрів витрачає взимку близько 500 кубометрів газу для опалення та ще 31,5 кубометра на побутові потреби. За рік це близько 3878 кубометрів газу, а отже, 323,1 куба щомісяця. Тож, за доставку саме такого об’єму газу доведеться платити.

І тут починається регіональний квест: у Харкові за це заплатять близько 138,9 грн на місяць, у Кропивницькому — 481,4 грн, а в Миколаєві — аж 642,9 грн! Такий розкид цін пов’язаний із протяжністю мереж, кількістю споживачів та іншим. У Києві, наприклад, тариф найнижчий — усього 0,384 грн.

Чому тарифи відрізняються в різних регіонах

Плата за доставку — це, по суті, кошти на утримання газових мереж: ремонти, обслуговування, підтримання їх у робочому стані. У великих містах вартість нижча через більшу кількість споживачів. А ось мешканці невеликих населених пунктів змушені платити більше, бо витрати розподіляються на меншу кількість людей.

Що робити

Якщо ви хочете уникнути несподіванок у платіжках, варто вже зараз оцінити своє споживання. Дізнайтеся тариф на доставку у вашому регіоні (зазвичай він вказаний у платіжці чи на сайті газорозподільної компанії). Контролюйте витрати газу, використовуйте енергоефективні технології та утеплюйте будинки — це допоможе зменшити рахунки.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Маск хоче створити нове місто в США: в чому його особливість

Компанія SpaceX, яку очолює мільярдер Ілон Маск, зробила офіційний крок до створення нового міста Starbase…

27 хв. ago

Банда пінгвінів, жабка у бульбашці. Стали відомі найкращі кумедні фото тварин

Фотопремія Comedy Wildlife Photography Awards оголосила переможців 2024 року. Найкращою світлиною стала «Застрягла білка», а…

30 хв. ago

Україна та Росія змінили командувачів на ключових ділянках фронту

Після прориву росіян до Покровська Донецької області та оперативного оточення ЗСУ під Кураховим відбулася заміна командира на цих напрямках.…

34 хв. ago

Росіяни масово їдуть в одну країну ЄС: яка причина

У 2024 році спостерігається різке зростання інтересу громадян Росії до Угорщини. Лише за дев'ять місяців…

43 хв. ago

EcoFlow представив оновлені зарядні станції Delta 3 та River 3 (фото)

EcoFlow представив оновлену лінійку зарядних станцій серії Delta 3 та River 3, що мають розширений…

46 хв. ago

Нові правила обміну валют: Ощадбанк попередив щодо євро та долара

Ощадбанк надав українцям зручний спосіб обміну валюти без відвідування відділення за допомогою програми «Мобільний Ощад».…

48 хв. ago