Новий тариф під ялинку: вже з Нового року платіжки українців різко зростуть

Під новорічні дзвони нам часто хочеться вірити в дива, але вже з січня 2025 року українців чекатиме не надто приємний сюрприз — нові платіжки за газ. Обсяг вашого споживання блакитного палива перерахують, і це суттєво вплине на ваш гаманець. Хто і наскільки заплатить більше? Розберімося!

Чому платіжки зростуть, якщо тариф не змінюється

Зміни у розрахунках доставки газу стартують вже з 1 січня 2025 року. Суть проста: зараз українці сплачують за доставку, враховуючи обсяг споживання з жовтня 2022-го по вересень 2023-го. Але у 2025-му цей показник оновиться, і враховуватимуть ваші витрати газу за жовтень 2023-го — вересень 2024-го. Для багатьох це означає збільшення сум у платіжках, пише “Стіна”.

Тариф на доставку залишається стабільним завдяки мораторію воєнного часу. Але обсяг споживання — величина змінна, і саме це може «підкласти свиню» тим, хто проживає у приватних будинках та опалює житло газом.

Як розрахувати приблизну вартість доставки газу

Сума за доставку газу залежить від двох ключових факторів:

  1. Тарифу на доставку — зафіксованого для кожного регіону.
  2. Обсягу споживання газу.

Розглянемо приклад

Наприклад, родина у будинку на 100 квадратних метрів витрачає взимку близько 500 кубометрів газу для опалення та ще 31,5 кубометра на побутові потреби. За рік це близько 3878 кубометрів газу, а отже, 323,1 куба щомісяця. Тож, за доставку саме такого об’єму газу доведеться платити.

І тут починається регіональний квест: у Харкові за це заплатять близько 138,9 грн на місяць, у Кропивницькому — 481,4 грн, а в Миколаєві — аж 642,9 грн! Такий розкид цін пов’язаний із протяжністю мереж, кількістю споживачів та іншим. У Києві, наприклад, тариф найнижчий — усього 0,384 грн.

Чому тарифи відрізняються в різних регіонах

Плата за доставку — це, по суті, кошти на утримання газових мереж: ремонти, обслуговування, підтримання їх у робочому стані. У великих містах вартість нижча через більшу кількість споживачів. А ось мешканці невеликих населених пунктів змушені платити більше, бо витрати розподіляються на меншу кількість людей.

Що робити

Якщо ви хочете уникнути несподіванок у платіжках, варто вже зараз оцінити своє споживання. Дізнайтеся тариф на доставку у вашому регіоні (зазвичай він вказаний у платіжці чи на сайті газорозподільної компанії). Контролюйте витрати газу, використовуйте енергоефективні технології та утеплюйте будинки — це допоможе зменшити рахунки.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Дієтологи назвали найгірший гарнір для вечері: а серед українців він один з найулюбленіших

За словами дієтологів, найменш корисним гарніром на вечерю є картопляне пюре. І саме ця ніжна та…

3 години ago

Чи зможуть українці шикувати на старості: як запрацює накопичувальна пенсія

В Україні планують запровадити пенсійну реформу, яка включає накопичувальну систему, базову соціальну допомогу та зміни…

3 години ago

Суперспалах на Сонці, який трапляється раз на століття, вже давно назрів, – учені

Згідно з новим дослідженням, ймовірність того, що потужний сонячний спалах виведе з ладу електромережі та супутники,…

3 години ago

Пенсії на межі зриву: пенсіонерів готують – виплати можуть “випаруватися”

Стійкість пенсій в Україні, особливо в контексті майбутнього скорочення або припинення міжнародної допомоги, залишається серйозною…

4 години ago

Названо 5 марок автомобілів з найнадійнішими двигунами

Хороший автомобіль – це не лише привабливий зовнішній вигляд та адекватний цінник, це також про безпеку та…

4 години ago

Нові правила у мобілізації: кому встановили обмеження

Згідно з новим законом, родичі, які втратили близьких під час бойових дій з 2014 року,…

4 години ago